Přejít k hlavnímu obsahu

39. týden těhotenství

Neděle 1. Leden 2012 14:48

Kůže je hladká a růžová, mizí mázek. Lanugo pouze na ramenech a horní části zad. Ušní boltce jsou zpevněné tuhou chrupavkou. Nehty přesahují špičky prstů. U plodů mužského pohlaví sestoupila varlata do šourku. U plodů ženského pohlaví zůstávají ovaria zadržena vysoko v dutině břišní až do porodu.

Velikost plodu v 39 týdnu těhotenství je srovnatelná s melounem.

Velikost plodu ve 39.týdnu těhotenství

Co je porodopis? Porodopis je dokumentace, kterou s vámi začne sepisovat porodní asistentka při příjmu na porodní sál. Zde si můžete vytvořit svůj porodopis - porodní plán.

Poloha placenty v děloze na konci těhotenství je velice důležitý jev. Jelikož víme, že děloha směrem k pochvě má tzv. ústí - přesně se nazývá dolní děložní segment (DDS). Více o uložení placenty.

Nezapomeňte, že do porodnice musíte mít připravené i plenky a to velikost 1 neboli newborn. Jak je to s jídlem a pitím na porodním sálu?

V období před porodem se může plod nacházet v různém postavení. Nejčas těji je děťátko hlavičkou dolů, už méně častěji se rodí koncem pánevním a jen v několika málo případech ještě jinak (poloha nožkami, kolínky nebo polohy šikmé a příčné). Více o postavení plodu.

39. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

 

Předchozí týdenDalší týden

autor:
témata: 39.týden

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.