Přejít k hlavnímu obsahu

23. týden těhotenství

Pondělí 9. Leden 2012 16:15
23. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Stále se zvětšující děloha tlačí na bránici. Tím se stlačují plíce a zhoršuje se dýchání. Je dobré se položit na bok, dýchat dlouze, pomalu a zhluboka. Také žaludek je tlačen nahoru. proto jeho obsah může snáze pronikat do jícnu a dráždit sliznici. Projevem je ´pálení žáh. Můžete si pomoci trochou mléka nebo léky, které vám doporučí lékař. Můžete o radu požádat i lékárníka.

Vaše budoucí dítko měří asi 30 cm a váží asi 550 g.

Velikost plodu ve 23.týdnu těhotenství

Jezte v těhotenství avokádo, obsahuje spoustu vitamínů. Zde jsou 3 recepty.

Z dlouhodobých statistik vyplývá, že u novorozenců s vysokou porodní hmotností je větší pravděpodobnost, že budou obézní v dětském věku nebo jako dospělí. Přečtěte si jednoduchá pravidla životosprávy v těhotenství mohou zabránit, aby vaše dítě bylo obézní

I občasné užívání drog v těhotenství je spojeno s vrozenými vadami mozku u novorozenců!

Colostrum – pro někoho nic neříkající slovo, pro mnohé tekutina, bez které by nebylo ráno ránem. Jaké jsou jeho přínosy pro těhotné ženy?

Každá nastávající maminka prožívá nezřízené chutě či naopak nechutě odlišně a individuálně. My vám však přinášíme pár skvělých nápadů, díky kterým vyzrajete na opravdu divoké varianty, jež se v požehnaném stavu, nechtějí dát na ústup.

Těhotenství versus strava: Co jíst a co naopak omezit? Těhotenství je pro ženu naprosto fantastický stav, který se odráží jak po duševní, tak samozřejmě po fyzické stránce.

23. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

Předchozí týdenDalší týden
Foto: Lelik759/Pixmac

autor:
témata: vývoj, 23.týden