Přejít k hlavnímu obsahu

35. týden těhotenství

Středa 4. Leden 2012 12:57
35. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Plod měří asi 45 cm, váží kolem 2700 g. Tvoří se podkožní tuk, pokožka se vyhlazuje, nabývá bledorůžovou barvu, tělíčko se zaobluje. Ochlupení přetrvává na zádech, nehty začínají dorůstat ke špičkám prstů, chrupavky nosu a uší jsou měkké, poddajné.

Nebezpečí preeklampsie (otoky, bílkovina v moči, zvýšení krevního tlaku) je stále aktuální. Otoky nohou a rukou se již často objevují, ale nemusí být příznakem gestozy. Posoudit to ale musí lékař. V této fázi těhotenství se můžete setkat s tím, že lékař zjistí, že plod pravidelně nepřibývá na váze a velikosti. Poté následují častější kontroly a pokud se zjistí, že placenta již téměř nefunguje, je v zájmu plodu nutné těhotenství ukončit.

Velikost plodu v 35 týdnu těhotenství je srovnatelná s lilkem.

Velikost plodu ve 28.týdnu těhotenství

Pokud ještě nemáte svůj porodní plán, vytvořte si jej. Víte co znamená protahovaný (prodloužený) porod? Porod začne zcela normálně, ale po jisté době kontrakce ustávají a jsou mírné. Pokud tento stav trvá déle než 2 hodiny (vaginální nález se nemění), je nutné pečlivě vyšetřit porodní cesty, polohu a postavení dítěte v porodním ka­nálu.

Výbavička pro miminko - potřeby pro koupání, mytí a přebalování

Nejčastějším konečným důvodem potratu nebo předčasného porodu bývá tzv. insuficience (otevírání) děložního čípku. Přečtěte si článek o zastavení předčasného porodu.

Máte již pro miminko autosedačku? Nezapomeňte, že pro odvoz novorozence z porodnice autem potřebujete autosedačku skupiny 0+, která je uzpůsobená i na přenášení dítěte.

Kontakt maminek s dětmi ihned po porodu podporuje kojení, vztahy a zdravotní stav. Ne vždy je ale možný.

35. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

Předchozí týdenDalší týden

autor:
témata: 35.týden