Přejít k hlavnímu obsahu

34. týden těhotenství

34. týden tehotenstvi

34. týden těhotenství a především jeho konec je dobou nejpozdějšího možného termínu nástupu mateřské dovolené. Plod váží nyní asi 2500 g má již velmi dobrou šanci na bezproblémové přizpůsobení se vnějšímu prostředí, avšak intenzivní dohled stále potřebuje. Porod je stále ještě považován za předčasný a dítě za lehce až středně nezralé. Již má vyvinuty plíce, které mohou pracovat samostatně.

Těhotnou je třeba stále ještě sledovat, kontrolovat krevní tlak, moč a stav otoků. V případě, že ultrazvuk není zcela normální, provádí se kontrolní vyšetření, zjišťuje se množství plodové vody a krve protékající pupečníkem. Cíl je jednoznačný: zajistit co nejlepší vstup do života vašemu potomkovi.

Velikost plodu v 34 týdnu těhotenství je srovnatelná s muškátovou tykví.

Je zcela normální, že máte z porodu obavy a jste nervozní. Podělte se o své obavy s ostatními maminkami.

Působí léky podávané za porodu na vaše miminko? Samozřejmě, že ano! Je ovšem důležité o jaké léky jde a jakými cestami se do těla dostávají. Existuje mnoho způsobů, některé jsou u nás známé, některé se víceméně nepoužívají. Jak je to se sedativy a analgezií při porodu?

Mezi rizikové faktory předčasného porodu patří vrozené a získané vady dě­lohy, infekce v těhotenství, vícečetné těhotenství, patologie (nepravidelnosti) placenty, fyzická zátěž, psychický stres, Polyhydramnion (velké zmnožení plo­dové vody).

Masáže před porodem, které pomáhají ulevit bolestem

Už jste se domluvila s partnerem, zda vás doprovodí k porodu?

34. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

Předchozí týdenDalší týden

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA