Přejít k hlavnímu obsahu

Zdravé způsoby boje s depresí

Deprese

Deprese může postihnout kohokoli bez ohledu na to, kdo jste, odkud pocházíte, jak vypadáte a jaké máte postavení.

Známky deprese

Existují některé příznaky deprese, které pociťuje řada lidí. Jsou to změny, které se dají snadno rozpoznat. Patří mezi ně únava, náhlá změna hmotnosti, nechutenství, nedostatek spánku, úzkost, zvyšující se nerozhodnost.

Deprese a hormony

Deprese patří mezi duševní zdravotní obtíže. Podstatnou roli hrají některé hormony. Jedním z důvodů deprese totiž může být hormonální nerovnováha.

  • Estrogen - Může pomoci zlepšit náladu prostřednictvím svých neurotransmiterů. Patří mezi ně serotonin. Pokud je jeho hladina nízká, objevují se problémy se spánkem, úzkost a deprese.
  • Progesteron - Tento hormon má uklidňující charakter. Podporuje relaxaci a lepší spánek. Pomáhá bojovat proti depresi, změně nálad a podrážděnosti.
  • Testosteron - Jeho nevyvážené množství může mít vliv na náladu. Testosteron má vliv na sebevědomí a celkový pocit pohody. Nízká hladina tohoto hormonu bývá spojována s depresí a úzkostí.

Přirozené způsoby boje s depresí

Kromě antidepresiv mohou pomoci i některé přirozené způsoby. Ty jsou účinné při lehčích formách deprese. Jedná se o pravidelné cvičení. Pokud pravidelně cvičíte, mozek vylučuje endorfíny a další přírodní chemické látky. Díky nim máte dobrý pocit. Kromě toho poskytuje pravidelné cvičení dokonalé rozptýlení. Nesoustředíte se tak na negativní myšlenky. Dopřejte si pořádnou dávku slunečních paprsků. Jejich dostatek zvyšuje nejen hladinu vitamínu D v těle, ale také serotoninu. Ten výrazně zlepšuje náladu a snižuje příznaky deprese. Zkuste zapracovat na pozitivním přístupu k životu. Soustřeďte se na každodenní maličkosti, které vám vykouzlí úsměv na rtech. Nedávejte si příliš vysoké cíle, začněte u těch menších. Jejich vyřešení vás potěší a pak se můžete vrhnout na něco těžšího.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA