Přejít k hlavnímu obsahu

5 nejoblíbenějších aplikací pro sledování menstruačního cyklu a termínu ovulace

5 nejoblíbenějších aplikací menstruační cyklus

Menstruace přichází zpravidla jednou za měsíc. Přesné datum, síla menstruace, bolesti a další doprovodné příznaky se ale liší. Aplikace pro sledování tohoto období vám mohou pomoci dozvědět se více o vašem cyklu a případně i pomohou s plánovaným těhotenstvím.

Ovulační a menstruační aplikace

Menzes se vyskytuje každých 28 dní u většiny žen, je ale naprosto běžné, že je menstruační cyklus buď kratší nebo delší. Cyklus tak může začínat od 21. dne do 40. dne. Délka menstruace se může také lišit a trvat 3-8 dnů, průměrem pak je 5 dnů. Krvácení je často nejsilnější v prvních dnech, poté začne být slabší.

Sledování doby menstruace může být užitečné z několika důvodů. Může vám pomoci seznámit se s vlastním tělem a menstruačním cyklem a pozorovat jakékoliv příznaky - jako jsou změny nálady nebo bolesti hlavy - které se mohou objevit během určité fáze vašeho cyklu. Sledování období může pomoci identifikovat změny ve vašem menstruačním cyklu, které mohou být indikátorem možných zdravotních problémů.

Jedním z nejčastějších důvodů používání aplikací pro zapisování menstruačního cyklu je zjištění období, kdy má žena ovulaci a bude tak pravděpodobně nejvíce plodná. Taková aplikace pak může pomoci otěhotnět nebo naopak neplánovanému otěhotnění zabránit. Ani v případě chytrých aplikací není však vhodné spoléhat jen na informace z nich.

Menstruačních kalendářů nebo výpočtů termínů ovulace ve formě mobilní aplikace existuje opravdu velké množství, většinou jsou si velmi podobné a mají totožné funkce. Je tedy těžké určit, které jsou ty nejlepší. Níže představujeme celosvětově ty nejoblíbenější. Některé jsou i v češtině.

Period Tracker Period Calendar

Period tracker - 5 nejoblíbenějších aplikací pro sledování menstruačního cyklu a termínu ovulace

Android: Free

iPhone: Free

Čeština: Ano

Appka Period Calendar vám pomůže sledovat menstruační cyklus a poskytne informace o vašem plodném období a možném datu ovulace. Kromě základní funkce sledování menstruačního cyklu může být aplikace použita k zaznamenávání teploty, pohlavního styku, hmotnosti, cervikálního hlenu, nálady a dalších příznaků. Je možné také nastavit připomínku antikoncepční pilulky.

Flo Period & Ovulation Tracker

Flo Period - 5 nejoblíbenějších aplikací pro sledování menstruačního cyklu a termínu ovulace

Android: Free

iPhone: Free

Čeština: Ne

Tato aplikace je velmi rozsáhlá a slouží nejen pro období před těhotenstvím, ale i pro 9 měsíců kdy je miminko v bříšku.

Pomocí Flo můžete sledovat menstruační cyklus, pravděpodobný termín ovulace, pocity, bolesti, teplotu, ale i např. dobu spánku nebo spotřebu tekutin. Pomocí přehledného grafu si můžete zobrazit historii menstruačního cyklu a zjistit zda nedochází k nežádoucím výkyvům. Pro těhotné je pak připraven těhotenský průvodce.

Aplikace není bohužel v češtině.

Clue - Period & Health Tracker

Clue Period - 5 nejoblíbenějších aplikací pro sledování menstruačního cyklu a termínu ovulace

Android: Free

iPhone: Free

Čeština : Ne

Vývojáři aplikace Clue slibují, čím více používáte tuto aplikaci a přidáváte do ní více údajů, tím bude chytřejší a poskytne přesnější údaje.

Clue používá pro výpočty jedinečné algoritmy, které mají uživatelům pomoci přesně stanovit menstruační cyklus a termín pro otěhotnění. Do aplikace je možné zadávat celou řadů doplňujících údajů jako nevolnost, bolest, pohlavní styk, nemoci, atd.

Aplikace není v češtině.

My Calendar - Period Tracker

My Caklendar - 5 nejoblíbenějších aplikací pro sledování menstruačního cyklu a termínu ovulace

Android: Free

iPhone: Free

Čeština: Ano

My Calendar je jednoduchá a snadno použitelná aplikace, která vám pomůže sledovat období menstruačního cyklu, období plodnosti nebo vám připomene kdy si vzít antikoncepční pilulku.

Praktický kalendář nabízí ke sledování všeho co potřebujete – váhu, teplotu, nálady, sílu menstruace, nevolnost a další. Aplikace diskrétně připomene důležité nastávající období jako je ovulace.

Aplikace umožňuje osobní nastavení vzhledu a kompletní reset obsahu.

Eve

Eve - 5 nejoblíbenějších aplikací pro sledování menstruačního cyklu a termínu ovulace

Android: Free

iPhone: Free

Čeština: Ne

Eve je aplikace sloužící ke sledování menstruačního cyklu a sexuální aktivity ženy. Aplikace předpovídá nastávající menstruaci a šance na otěhotnění.

S mobilní aplikací Eve si můžete prohlížet uplynulá období, předpovídat budoucí období a ovulaci.

Aplikace poskytuje přístup ke komunitě, kde můžete diskutovat o problémech, otěhotnění, těhotenství nebo zdraví.

Aplikace není v češtině.

Diskuze k článku