Přejít k hlavnímu obsahu

Tři sporné věci ve výbavě pro miminko

Nejlepší, nejlepší, nejlepší. Přesně to chcete pro svoje dítě. Možná ale v záchvatu nakupování občas zapomenete na praktickou stránku věci. Přesvědčte se, určitě je doma máte taky a litujete, že jste je vůbec pořídili. 

Konec klouzání

První krůčky, poskoky, běhání kolem stolu, divočina od rána do večera. Není divu, že se to dětem občas sklouzne, nohy přestanou poslouchat a rána do hlavy pokazí celý den. A tak se snažíte všem možným kolizím zabránit. Bačkory děti většinou nesnesou a pokud už je mají, tak jsou někde u postele nebo pohozené v chodbě. Lítání naboso je zkrátka nejlepší. Myslíte, že jste na to s punčochami a ponožkami, které mají na ťapkách speciální protiskluzové puntíky, vyhráli? Ano i ne. 

Děti sice zastaví a nebudou na podlaze dělat vylomeniny, ale pokud je jejich krok ještě vratký, mohou puntíky způsobit náhlé zaseknutí a přepadnutí dopředu. To je velmi nebezpečné. Při nákupu se proto zaměřte na materiál, ze kterého protiskluzová vrstva je. Pokud jde o lepivé a dobře přilnavé části, nekupujte je. Vhodné jsou takzvané “zabržďovací tečky”, které dítě jemně utlumí a nezpůsobí nehodu

TIP: Máte-li doma podlahové vytápění, nic neřešte a nechte děti pobíhat naboso. Je to to nejzdravější, co pro chůzi a správný došlap můžete udělat. 

Točí se, točí

Miminko leží v posteli a rozhlíží se kolem sebe. Spousta rodičů věší nad postýlku automatický kolotoč. Je víceméně jedno, co je na něm, fotografie, plyšové hračky, chrastítka. Na pohled je to sice hezké, ale dítěti se z něj může točit hlava, jemný zvuk motoru zhoršuje neklid, namáhá oči, brání spánku. 

Pokud chcete kolotoč i tak pořídit, kupte takový, co jde sundat a připevnit jen na omezenou dobu. Točit se nemusí. Dítě stejně mnohem více ocení hru na zemi po boku rodičů nebo sourozenců a statické pozorování kolotoče ho zabaví jen na chvilku. 

TIP: Na druhou stranu jsou děti, které kolotoče uklidňují a nenatahují se po nich. Sami musíte určit, jak je vaše dítě nastavené. 

Světlé barvy

Chcete mít to nejkrásnější a nejroztomilejší miminko široko daleko? Není divu, že nakupujete v nejlepších obchodech a nezdráháte se pořádně utrácet. Dobře si ale rozmyslete, jakým odstínům dáte přednost. Krémové barvy, béžová, bílá. To je trojkombinace, která budí dojem luxusu a nadčasovosti, na sociálních sítích vypadá skvěle a navíc se skvěle kombinuje, ale také dělá největší potíže při praní. A když se pak miminko vyválí v hlíně, obtiskne na sebe ruce od borůvkové marmelády nebo temper, budete se skvrnami jen těžko bojovat. 

Pokud se nechcete světlých barev vzdát, z těch sytých jdou nečistoty o něco lépe, nakupte část výbavičky v sekáči nebo si najděte maminku s mírně staršími dětmi, která ráda podaruje. Je to udržitelné, levné a praktické. 

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA