Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší sexuální polohy v těhotenství

Nejlepší sexuální polohy v těhotenství

Změny, které budou probíhat v těhotenství ve vašem těle, mohou také zvyšovat vaše libido. Určitě to ale neplatí pro všechny těhotné. Některé maminky zažívají při sexu v těhotenství mnohem silnější pocity, jiné na sexuální radovánky nemají naopak chuť vůbec, i když je jim jinak sex velmi blízký. 

Co způsobuje větší chuť na sex v průběhu těhotenství?

Větší chuť na sex je způsobena zvýšenou hladinou ženských pohlavních hormonů a těhotenských hormonů. Zvyšuje se průtok krve do dělohy, vaginální vlhkost a také citlivost prsou a bradavek.

Stejné hormony mohou ale také konspirovat proti vám, a to zejména na začátku těhotenství, kdy se mohou projevovat nevolnosti a únava. Na konci těhotenství se pak můžete prostě cítit příliš velká, nemotorná a unavená.

Sex je obvykle bezpečný

Sex můžete mít s partnerem v průběhu těhotenství tak dlouho, jak se vám bude líbit – pokud ale vaše těhotenství probíhá normálně. Pokud tedy krvácíte nebo vám hrozí potrat, není pohlavní styk rozhodně vhodný. Pozor také na infekce a pohlavní choroby – promiskuita není určitě vhodná…

Prověřené sexuální polohy v těhotenství

Ne všechny sexuální polohy mohou být pohodlné, některé pak dokonce zcela nevhodné, z důvodu možného tlaku těla partnera na vaše bříško. Zde jsou ty prověřené a bezpečné sexuální polohy v těhotenství:

  • V leže na boku

Ležíte na boku, partner za vámi, proniká zezadu.

  • V sedě

Sedíte na partnerovi, nic netlačí na vaše bříško, můžete ovládat rychlost a hloubku průniku.

  • V leže: na kraji postele

Ležíte na zádech u okraje postele, máte pokrčená kolena a chodidla položená na okraji matrace nebo na zemi. Partner klečí před postelí a proniká zepředu.

  • V kleče

Klečíte, tělo máte v předklonu zapřené o ruce na posteli, můžete si pod něj dát něco např. peřinu. Partner proniká zezadu.

Časté obavy maminek také jsou, jestli při sexu nemohou ublížit dítěti. Nemusíte se bát. Děloha je od pochvy dostatečně daleko. Bezpečí však ještě násobí svalstvo v dutině děložní, plodová voda a také obaly plodu. 

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.