Nejlepší sexuální polohy v těhotenství | Těhotenství.cz

Nejlepší sexuální polohy v těhotenství

Nejlepší sexuální polohy v těhotenství - Těhotenství.cz

Změnyinfo-icon, které budou probíhat v těhotenstvíinfo-icon ve vašem těle, mohou také zvyšovat vaše libido. Určitě to ale neplatí pro všechny těhotné. Některé maminky zažívají při sexu v těhotenství mnohem silnější pocity, jiné na sexuální radovánky nemají naopak chuť vůbec, i když je jim jinak sexinfo-icon velmi blízký. Větší chuť na sex je způsobena zvýšenou hladinou ženských pohlav­ních hormonů a těhotenských hormonů.  Zvyšuje se průtok krve do dělohy, vaginální vlhkost a také citlivost prsou a bradavek.
Stejné hormonyinfo-icon mohou ale také konspirovat proti vám, a to zejména na začátku těhotenství, kdy se mohou projevovat nevolnostiinfo-icon a únavainfo-icon. Na konci těhotenství se pak můžete prostě cítit příliš velká, nemotorná a unavená.


Sex je obvykle bezpečný
Sex můžete mít s partnerem v průběhu těhotenství tak dlouho, jak se vám bude líbit – pokud ale vaše těhotenství probíhá normálně. Pokud tedy krvácíte nebo vám hrozí potratinfo-icon, není pohlavní stykinfo-icon rozhodně vhodný. Pozor také na infekceinfo-icon a pohlavní choroby – promiskuita není určitě vhodná…

Časté obavy maminek také jsou, jestli při sexu nemohou ublížit dítěti. Nemusíte se bát. Dělohainfo-icon je od pochvy dostatečně daleko. Bezpečí však ještě násobí svalstvo v dutině děložní, plodová vodainfo-icon a také obaly plodu.

Ne všechny sexuální polohyinfo-icon mohou být pohodlné, některé pak dokonce zcela nevhodné, z důvodu možného tlaku těla partnera na vaše bříško. Zde jsou ty prověřené a bezpečné sexuální polohy v těhotenstvíinfo-icon:

V leže na boku: ležíte na boku, partnerinfo-icon za vámi, proniká zezadu.

V sedě: sedíte na partnerovi, nic netlačí na vaše bříško, můžete ovládat rychlost a hloubku průniku.

V leže, na kraji postele: ležíte na zádech u okraje postele, máte pokrčená kolena a chodidla položená na okraji matrace nebo na zemi. Partner klečí před postelí a proniká zepředu.

V kleče: klečíte, tělo máte v předklonu zapřené o ruce na posteli, můžete si pod něj dát něco např. peřinu. Partner proniká zezadu.