Přejít k hlavnímu obsahu

Těhotenské pomůcky

Těhotenská kalkulačka

Těhotenská kalkulačka vám pomůže spočítat si týden těhotenství a předpokládaný datum porodu.

Ovulační kalendář

Na odkazu níže si můžete stáhnout ovulační graf ke stažení a k vytištění. Po vytištění si do něj můžete zaznamenávat svoji každodenní bazální teplotu a další údaje pro určení vhodného termínu vaší ovulace.

Výpočet ovulace

Ovulační kalendář vám pomůže zjistit, kdy jsou vaše plodné kdy a kdy je tedy největší šance na otěhotnění. Kalendář je ideální pomocník, když plánujete rodičovství, přičemž vám pomůže vypočítat plodné a neplodné dny. Vyzkoušejte si tuto praktickou kalkulačku. Je vám k dispozici kdykoli a zcela zdarma.

Pohlaví miminka

Čínská metoda určování pohlaví dítěte podle věku maminky a měsíce početí. Vyzkoušejte si tuto zábavnou kalkulačku, která vám možná napoví, jakou barvou byste měli vymalovat dětský pokojíček.

Porodní plán

Porodní plán shrnuje představy vás - rodičky o blížícím se porodu. Tento porodní plán předejte při příchodu na porodní sál porodní asistence, která vás bude přijímat. Protože je porod jedinečnou událostí, těžko lze předpokládat, jaký bude jeho průběh. Proto je nutné počítat s tím, že mohou nastat situace, kdy nebude možné splnit všechny vaše požadavky. Ne všechny porodnice jsou k takovým porodním plánům maminek vstřícné, proto se předem informujte v té, kterou jste si vybrala.

Výpočet BMI

Index tělesné hmotnosti je obvykle označovaný zkratkou BMI (z anglického Body Mass Index) je číslo používané jako indikátor pod-váhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity, umožňuje statistické porovnávání tělesné hmotnosti lidí s různou výškou.