Přejít k hlavnímu obsahu

Těhotenská a kojící podprsenka – na co se zaměřit při jejich výběru?

Těhotenská podprsenka

Každá nastávající maminka řeší otázku výběru vhodné těhotenské a později i kojící podprsenky. Chystáte-li se k nákupu některé z nich, nechte se inspirovat tipy, na co se při jejím výběru zaměřit.

Výběr těhotenské a kojící podprsenky není radno podceňovat

V období těhotenství není radno výběr vhodné podprsenky podceňovat. Prsa potřebují dostatečnou oporu. Jinak ztrácejí svůj tvar a svoji pevnost. V období těhotenství se zvětšují. Od 4. měsíce těhotenství by si měla těhotenskou podprsenku pořídit každá nastávající maminka. Vhodně zvolený model může navíc eliminovat bolesti zad i šíje. Těhotenská podprsenka by měla splňovat několik faktorů. Které to jsou? Měla by být bez švů a kostic, měla by se snadno přizpůsobit a být elastická, měla by se dát nosit po celý den a v neposlední řadě by měla mít širší ramínka, díky kterým se nebude zařezávat do ramen. Vyberete-li si tu správnou velikost, nikde vás nebude tlačit a dobře vám padne. Kromě toho poskytne prsům dokonalou oporu.

A co kojící podprsenka?

Tu byste si měla pořídit ke konci těhotenství. To už budete mít představu, o kolik se vaše prsa zvětšila. Při nákupu však počítejte s malou rezervou. Ideální je, pokud je košíček o číslo větší. Kojení usnadní odepínací košíčky. Snadno je odepnete jednou rukou, takže to zvládnete i když budete držet miminko ve druhé ruce. Kojící podprsenka, stejně jako ta těhotenská, by měla perfektně padnout, být pohodlná a neměla by nikde tlačit nebo se zařezávat. Pohodlí nabízí takový model, který bude bez švů a bude mít širší ramínka. Také materiál hraje svoji roli. Měl by být příjemný, ideálně přírodní, a dostatečně pružný. Kojící podprsenka by měla být dostatečně funkční a miminku by měla umožnit snadný přístup k prsu. Kromě toho by měla být, pro prsa dostatečnou oporou.
 

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA