Přejít k hlavnímu obsahu

37. týden těhotenství

Úterý 3. Leden 2012 14:48
37. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Plod měří asi 47 cm, váží kolem 3000 g. Je zralý. Zpevní se mu chrupavky, a tím se ouška odchlípí od hlavičky. Nehty jsou dorostlé ke špičkám prstů, je vyvinuté obočí, fungují mazové žlázky (´krupička na nosíku´), na povrchu tělíčka je hojně mázku, lanugo zůstává jen na lopatkách, pupík se dostává do středu bříška, chlapci mají varlata sestoupená v šourku, děvčátka uzavřenou štěrbinu stydkou.

Umí křičet, dýchat, kašlat, škytat, sát, udržovat tělesnou teplotu, reaguje na zvuk, otřesy, chlad, světlo, má vyvinutou chuť. Velmi rychle pozná, co je pro něj výhodné a to preferuje. Nepříjemné věci nedělá.

Velikost plodu v 37.týdnu těhotenství je srovnatelná s plodem Beninkasy voskonosná.

Velikost plodu ve 37.týdnu těhotenství

Pokud máte preeklampsii, může váš ošetřující lékař doporučit vyvolání porodu již tento týden. Indukovaný porod (uměle vyvolávaný porod) se děje z několika základních důvodů: číst více.

Na konci tohoto trimestru se vaše srdce snaží čerpat o 45 procent více krve, než je obvyklé. Ne vždy probíhá porod zcela ideálně. Jaké jsou nejčastější komplikace a závažné stavy při porodu?

Ihned po narození bude vaše dítě hodnoceno pomocí tzv. Apgar skóre, což je test hodnotící stav dítěte po porodu. Pomáhá určit, zda novorozenec nepotřebuje neodkladnou péči.

Množství plodové vody v bříšku během těhotenství postupně přibývá. Ke konci těhotenství může plodové vody být i 1,2 litru. Odtok plodové vody – vše co o něm potřebujete znát s blížícím se porodem.

Pokud jste tak ještě neučinila, teď je ten správný čas připravit si některá jídla a dát si je zamrazit. Takže po porodu budete mít připravené jídlo vždy po ruce.

37. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

 

Předchozí týdenDalší týden

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.