Přejít k hlavnímu obsahu

Narozeniny na Vánoce a jméno Eva nebo Adam, jaké to je mít miminko na Vánoce?

Adam a Eva

Narození dítěte je vždy nezapomenutelný okamžik, ale když se to stane právě na Štědrý den, stanou se Vánoce pro rodiče ještě výjimečnějšími. Ale co pro děti? „Mami proč mám jenom jedny dárky? Mami to není fér. Mami já chci mít taky narozeniny v létě. Co s tím? V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody narození dítěte během svátků.

Dělená pozornost

Děti narozené na Vánoce někdy zažívají, že jejich narozeniny jsou "přehlíženy" kvůli samotným Vánocům. Dvojitá oslava? Realita je obvykle jiná. Všechny děti se vždycky zlobily, že dostaly všechny dárky na Vánoce. A co teprve pojmenovat miminko Adam a Eva? To už zní, jako by se rodiče chtěli miminku pomstít.

Existují však různá řešení: uspořádejte narozeninovou oslavu o den dříve už 23. nebo o pár dní později. Nedávejte všechny dárky dítěti pod stromeček. Je celkem jedno, jestli jich bude víc, nebo stejně, důležitý je pocit, že dítě nepřichází o tento zážitek s dortem, svíčkami, dárky a přáteli a nepřipadá si ochuzeno. Až bude dítě starší, samo to pochopí a umoudří se.

Pro rodiče je to však jiné, narození na Vánoce pro ně osobně může znamenat dvojitou oslavu. Je to spojení dvou krásných událostí do jednoho dne, což může být velmi emocionální a radostné. Je také třeba mít na paměti, že někteří rodiče vybírají jméno dopředu a Adam a Eva jsou jejich oblíbená jména, a vůbec jim při tom nedochází, že jejich svátek se slaví na Vánoce, jako připomínka prvním dvěma lidem na světě podle křesťanské mytologie. 

S narozeninami se hýbat moc nedá, ohledně jmenin však existuje několik kreativních řešení. Můžete třeba slavit svátek v jiný den, třeba Evu na svátek Emy, nebo Adama na svátek Aloise.

Narození dítěte na Vánoce může být neuvěřitelně zvláštním a nezapomenutelným okamžikem. I když s sebou nese určité výzvy, většina rodičů, kteří zažijí tento zážitek, tvrdí, že je to stojí za to. Výhody spojené s dvojitou oslavou, Vánočními dárky a rodinnou podporou často převažují nad nevýhodami. Každý příběh narození na Vánoce je však jedinečný a přináší svou vlastní magii do svátků.

autor: www.tehotenstvi.cz | Veronika Bělešová
kategorie: Děti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA