Přejít k hlavnímu obsahu

14. týden těhotenství

Čtvrtek 12. Leden 2012 14:48
14. týden těhotenství - Těhotenství.cz

14. týden těhotenství přináší další zvětšování bříška provází větší chuť k jídlu. Změny postavy lze využít k vašemu prospěchu. Proč se nelíbit? Jak konfekce, tak samo tvorba mají mnoho variant a skýtají nepřeberné možnosti. Za svůj stav se žádná žena nemusí stydět.

Rostoucí děloha mění i poměry v břiše. Žaludek a plíce jsou tlačeny nahoru, střeva zase dozadu k páteři. Mění se poloha slepého střeva, proto je jeho onemocnění v těhotenství hůře zjistitelné. Také hodnoty laboratorních vyšetření jsou jiné.

Jedná-li se o vícečetnou graviditu (dvojčata...), roste bříško podstatně rychleji. Děloha je více napínána, je dráždivější. Zvýšený dohled lékaře je zcela na místě.

Plod nyní měří 12-13 cm, váží okolo 60 g, plodové vody je asi 100 ml.

Velikost plodu ve 14 týdnu těhotenství je srovnatelná s citronem.

Velikost plodu ve 14.týdnu těhotenství

Potrat – několik mýtů a polopravd o něm

Pokud jste tak neučinila, navštivte svého obvodního lékaře. Jde o běžné vyšetření, které je důležité především proto, že lékař má vaši kartu.

Jste jediná z vašich kamarádek, která je teď těhotná? Najděte si jiné nastávající maminky se setjným termínem porodu.

Barvení vlasů v těhotenství, je to nebezpečné? Jednorázová aplikace barvy nebo trvalé ondulace jistě nepoškodí organizmus váš ani organizmus dítěte, pokud jste už mimo fázi embryogeneze (tzn. po 10. týdnu těhotenství).

14 týden těhotenství diskuze

14. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

 

Předchozí týdenDalší týden

autor: