Přejít k hlavnímu obsahu

Víte, které potraviny podpoří zdraví vašich nehtů?

Nehty

Špatné zdraví nehtů ovlivní jejich strukturu, barvu, kvalitu i celkový vzhled. Chcete, aby vaše nehty byly zdravé? Pak se musíte zdravě stravovat. Některé potraviny mají pozitivní vliv na zdraví nehtů. Dodají jim potřebné živiny, vitamíny a minerály.

Vejce

Existuje celá řada důvodů, proč někteří lidé začínají svůj den konzumací vajec. Nejen, že jsou chutné, ale dodají i potřebné živiny a dokonale zasytí. Obsahují bílkoviny, které kromě jiného, podpoří i zdravý růst nehtů. Nehtovou ploténku tvoří protein. Kromě toho dodají vejce vitamín B. Ten podporuje růst nehtů.

Kokosový olej

Obsahuje zdravé tuky, vitamíny A, D, E, K a některé druhy minerálů. Toto složení z něj dělá užitečného pomocníka v péči o nehty. Můžete jej používat při přípravě pokrmů nebo si jej vtírat do nehtů a oblastí kolem nich. Aplikujete-li jej na okolí nehtů, změkčí kůži a také funguje jako hydratační prostředek.

Čočka

Je dobrým zdrojem železa a bílkovin. Tyto dvě živiny hrají, u zdraví nehtů, důležitou roli. Bílkoviny jsou nezbytnou částí při tvorbě keratinu. Kromě toho čočka poskytuje biotin. Ten podporuje růst a pevnost nehtů.

Celá zrna

Nachází se v nich, kromě jiného, také oxid křemičitý. Jedná se o stopový prvek, který pomáhá tělu správně využívat vápník. Také je důležitým minerálem při tvorbě našich nehtů. Nedostatek křemíku způsobuje snazší lámavost nehtů.

Lněné semínko

Obsahuje esenciální mastné kyseliny. Ty mají pozitivní vliv na správnou strukturu a funkci buněk. Kromě toho poskytují hydrataci nehtovému lůžku. Dalším důležitým prvkem, který se ve lněném semínku nachází, je hořčík. I ten hraje důležitou roli v prevenci zdravých nehtů.

Losos

Tučné ryby, mezi které losos patří, obsahují přiměřené množství zdravých omega-3 mastných kyselin. Ty nejen nehty zvlhčí, ale dodají jim lesklý vzhled. Také mohou pomoci bojovat se zánětem. Ten může mít negativní vliv na nehtové lůžko.

autor: www.tehotenstvi.cz | makawiel.cz
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA