Přejít k hlavnímu obsahu

Sexuální hračky, orální sex, anální sex, masturbace: jak je to v těhotenství?

Sex během těhotenství

Většina sexuálních hraček a technik má během těhotenství zelenou. I když…

Zajímá vás, zda jsou během těhotenství bezpečné sexuální hračky, masturbace, vaginální penetrace a další věci, které se dělají v posteli? Pravdou je, že v drtivé většině případů lékař nic proti těmto aktivitám nenamítá. Vyplatí se však držet určitých pravidel, abyste zajistila maximální bezpečnost pro vás i vaše dítě v děloze.
 

Vibrátory, dilda a jiné sexuální hračky v těhotenství

Ať už zvolíte jakoukoli sexuální hračku („standardnějšího“ rázu), můžete si být takřka jisti její „nezávadností pro těhotenství“. Koneckonců často jde jen o uměle vytvořenou verzi reálných věcí. Přesto se ujistěte, že vše, co zavádíte do pochvy, je zcela čisté.

Silikonové hračky bez vibrační funkce lze vyčistit převařením po dobu pěti až deseti minut, eventuálně v horním koši myčky.

Zato vibrující sexuální pomůcky vyžadují pouze praní v teplé vodě s antibakteriálním mýdlem po dobu zhruba 20 sekund.

Speciální péči potřebují hračky vyrobené z jiných materiálů, jako je guma, tvrdý plast, kůže nebo nylon.

Ve všech případech je na místě vyhnout se hluboké penetraci, stejně jako sexuálním pomůckám s ostrými hranami, které mohou způsobit bolest. Netřeba si přitom dělat starosti s propíchnutím placenty ani s jiným ublížením dítěti na zdraví. Hlenová zátka, nacházející se v děložním čípku, bezpečně utěsňuje dělohu. Jde de facto o bariéru mezi dítětem a vnějším světem.

Anální sex v těhotenství

Pokud váš lékař povolil pravidelný sex a netrpíte hemoroidy v těhotenství, nemáte důvod se obávat análního sexu. Je však na místě jemnost a opatrnost, na což by ostatně měly pamatovat i ženy mimo období těhotenství.

Nezapomeňte, že anální sex sám o sobě zahrnuje i další pravidla. Pravděpodobně to nejdůležitější z nich zní: nikdy nepřecházejte z análního sexu na vaginální bez umytí, jinak riskujete vaginální infekci, přičemž bakterie by mohly proniknout až k dítěti.

Masturbace v těhotenství

Není-li orgasmus zapovězen kvůli rizikovému těhotenství či nebezpečí předčasného porodu, masturbaci během těhotenství, ať už ve formě autoerotiky, nebo s partnerem, je považována za zcela bezpečnou.

Sebeuspokojování má navíc blahodárné účinky na tělo i duši. Jeho schopnost redukovat stres je jen začátek…

Orální sex v těhotenství, tedy lízání, sání a penetrace jazykem, je ideální alternativou vaginálního sexu, jestliže lékař zakázal penetraci (a zároveň nezakázal orgasmus).

Vyvarujte se však foukání do pochvy, neboť vzduch proniká do krevního oběhu a může způsobit smrtelnou vzduchovou embolii.

Dráždění mužského pohlavního údu ústy je také hodnoceno jako bezpečná praktika orálního sexu v těhotenství, stejně tak polykání semene.

Velmi zjednodušeně lze sex v těhotenství shrnout jednou větou: „Vše, co vám dělá dobře, je pro vás dobré, máte-li svolení lékaře“.

A nebojte se, že vás plod v děloze „sleduje“. Zatímco kontrakce během orgasmu jej mohou ukolébat ke spánku, samotný sex v jeho paměti nezanechá žádné stopy.
 

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA