Přejít k hlavnímu obsahu

Sex v těhotenství a vše kolem něj, co vás zajímá

Sex v těhotenství-tehotenstvi.cz

Myslíte si, že s příchodem rostoucího bříška bude pro vás sex zapovězený? Mrkněte na dnešní článek, ve kterém si řekneme vše, co je nutné vědět a znát. Odborníci, ale i těhotné ženy potvrzují, že milování v těhotenství prožívají naprosto odlišně, než kdy jindy. Orgasmus a celkový prožitek je mnohem silnější.

Co se sexem v těhotenství

Oddávat se milostným pletkám s vaším partnerem není nemožné, ale je potřeba provozovat jej s větší opatrností. Pokud neprocházíte rizikovým těhotenstvím nebo nemáte žádné komplikace, které by tuto láskyplnou aktivitu znemožnily, máte to štěstí prožít nevšední orgasmus v požehnaném stavu. V případě, že máte obavy o zdraví miminka, prokonzultujte s gynekologem veškeré otázky.

Těhotné ženy jsou v zajetí výkyvů hormonálních hladin, což přispívá ke změně nálad a samozřejmě také sexuální touhy. V každém případě je vhodné, aby žena o svých náladách a jiných informovala partnera, což prospěje vztahu a také předejde neshodám.

První několik týdnů těhotenství probíhá většinou bez sexuálního apetitu

V prvním trimestru od početí se tělo ženy vyrovnává s hormony a dalšími nepříjemnými neduhy jako nevolnost, zvracení, únava, bolest ňader, což celkově k zájmu o sexy radovánky opravdu moc nepřidá. Teprve po odeznění těchto prvotních příznaků těhotenství se nastávající mamince hormony a další symptomy zklidní a nastává příznivá doba pro nárůst chtíče.

Je zdraví plodu opravdu v bezpečí?

Ano, nemusíte se obávat, protože vše příroda zařídila tak, aby milování celkový vývoj dítěte nenarušilo. Děloha je od pochvy v dostatečné, a tedy bezpečné vzdálenosti. Bezpečí však ještě násobí svalstvo v dutině děložní, plodová tekutina a také obaly plodu.

Pozor si dávejte na hygienu a zapomeňte na promiskuitní chování, které samozřejmě souvisí s nárůstem pohlavních chorob a infekcí. Některé páry se proto milují vždy s kondomem, aby zamezily možné infekci.

V případě, že o klasickém sexu nechcete ani slyšet, promluvte si s protějškem a snažte se najít jiný způsob erotické stimulace, jež bude vyhovovat vám oběma.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.