39. týden těhotenství | Těhotenství.cz

39. týden těhotenství

Kůže je hladká a růžová, mizí mázek. Lanugoinfo-icon pouze na ramenech a horní části zad. Ušní boltce jsou zpevněné tuhou chrupavkou. Nehty přesahují špičky prstů. U plodů mužského pohlavíinfo-icon sestoupila varlata do šourku. U plodů ženského pohlaví zůstávají ovaria zadržena vysoko v dutině břišní až do porodu.

Velikost plodu v 39 týdnu těhotenstvíinfo-icon je srovnatelná s melounem.


Velikost plodu ve 39.týdnu těhotenství

Co je porodopis? Porodopis je dokumentace, kterou s vámi začne sepisovat porodní asistentkainfo-icon při příjmu na porodní sál. Zde si můžete vytvořit svůj porodopis - porodní plán.

Poloha placenty v děloze na konci těhotenství je velice důležitý jev. Jelikož víme, že dělohainfo-icon směrem k pochvě má tzv. ústí - přesně se nazývá dolní děložní segment (DDS). Více o uložení placenty.

Nezapomeňte, že do porodniceinfo-icon musíte mít připravené i plenkyinfo-icon a to velikost 1 neboli newborn. Jak je to s jídlem a pitím na porodním sálu?

V období před porodem se může plodinfo-icon nacházet v různém postavení. Nejčas těji je děťátko hlavičkou dolů, už méně častěji se rodí koncem pánevním a jen v několika málo případech ještě jinak (poloha nožkamiinfo-icon, kolínky nebo polohyinfo-icon šikmé a příčné). Více o postavení plodu.

39. týden těhotenství - jaký je to měsíc?


 

Předchozí týdenDalší týden

 

Témata: