Přejít k hlavnímu obsahu

Kreativní nápady na prozrazení pohlaví miminka

Holka nebo kluk?

Když se těhotná žena konečně dozví pohlaví svého miminka, obvykle to sdílí na všemožných sociálních sítích. Přitom mohou existovat mnohem zajímavější způsoby na oznámení pohlaví dítěte. Nastávající maminky se mohou přiučit od svých „kolegyň“, které v současnosti již jsou rodiči novopečenými, nebo dokonce zkušenými.

Sladké překvapení

Začneme klasikou. Maminka s přezdívkou „Cchani“ vsadila na odhalení pohlaví děťátka prostřednictvím dortu. „Připravili jsme speciální dort se speciálním překvapením uvnitř,“ píše. „Na slavnostní rozkrojení jsme přizvali všechny známé i přátele.“

Je důležité si uvědomit, že rozhodující je krém uvnitř dortu, eventuálně barva korpusu. Ať už má poleva barvu modrou, či růžovou (případně je dvoubarevná), sama o sobě nenese žádnou informační hodnotu, pokud jde o pohlaví dítěte.

Samozřejmě lze k tomuto účelu zvolit i jinou dobrotu, třeba sušenky s polevou či plněné muffiny. Dort je však nejkouzelnější, neboť se blízké osoby (nebo naopak budoucí rodiče) dozvědí pravdu až po rozkrojení dortu.

Stírací losy… tedy karty

Další americká maminka (toohot4u) se inspirovala Theodorem Seussem Geiselem, slavným autorem dětských knih, který vystupoval pod pseudonymem „Dr. Seuss“.

„Vyrobila jsem stírací karty inspirované dílem The Cat in the Hat od Dr. Seusse. Tato ‚pololidská‘ identická dvojčata, jež se jmenovala Věc první a Věc druhá, mi umožnila vytvořit dvě místa na stírání, čímž se kartička stala originálnější. Fungovalo to jednoduše; kartička říkala: ‚Setři pohlaví obou Věcí, a dozvíš se pohlaví našeho miláčka!‘ Na břiše každého z dvojčat byl prostor určený ke stírání. Pod folií se ukrývalo slovo ‚chlapeček‘. Rozeslali jsme to známým kolem Vánoc, kteří z toho měli druhé Vánoce."

Netradiční porod

„Mým nevlastním rodičům jsem zaslala krabici, jež byla zvenčí vyzdobena pěknými ‚genderově neutrálními’ samolepkami z obrázkového alba. Vnitřek jsem naplnila dekorativní trávou z papíru. Uprostřed se skrývalo bavlněné bodýčko připevněné na kovovém věšáku, což mi (i příjemci) připadalo fakt roztomilé."

— jordanpmears

Piňata party

"Pohlaví mého druhého dítěte jsem oznámila pomocí růžovo-modré Piňaty ve tvaru otazníku. Přizvala jsem rodinu a přátele, aby na ni poklepali hůlkou. Jakmile to udělali, začaly se z ní sypat růžové bonbony a konfety. Přála bych vám vidět jejich reakci: všichni se smíchem popadali za břicho a váleli po podlaze!"

— tnunez11

Vánoční odhalení

"Plánuji si předplatit modré a růžové bodýčko. Rodiče dítěte mi předají obálku, v níž bude skryta informace o pohlaví miminka. Vydržím do ní nenahlédnout a předám ji prodavači. Ten pak zabalí bodýčko v barvě odpovídající pohlaví dítěte a balík mi předá. Dozvím se pravdu o pohlaví miminka o Vánocích, kdy ho rozbalím spolu s rodiči dítěte. Ano, je to trochu komplikované; ale o to zajímavější.“

— jmcgillan

Čáp přináší dítě, medvídek pohlaví

„Nechali jsme si na zakázku vyrobit medvídka, pro kterého jsme pak nakoupili dva oblečky: jeden modrý, druhý růžový. Jakmile jsme se dozvěděli pohlaví dítěte, medvídka jsme podle toho oblékli, aniž bychom to někomu řekli. Navíc jsme dostali zvukový nosič, na který jsme nahráli tlukot srdce našeho miminka. Médium jsme uložili do bříška medvídka, aby to bylo pro naše známé ještě větší překvapení."

— FirstPreggers

Hádanky

„Uspořádali jsme velkou párty, během které jsme hráli hru, při které každý musel na papír napsat své jméno a umístit ho do mísy s nápisem buď ‚Chlapeček‘, nebo ‚Holčička‘. Z výherní mísy jsme vytáhli jedno jméno. Jeho nositel od nás dostal dva lístky do kina zdarma. Poté jsme veřejně oznámili pohlaví miminka pomocí plakátu s nápisem ‚Je to holčička‘. Plakát byl zdoben ultrazvukovou fotografií a jménem dítěte."

— sarahandbabyanna

Speciální limonáda

„Plánujeme požádat o lahev s limonádou na míru, kam můžeme dát vlastní fotky a popisky. Už to máme úplně vymyšlené: využijeme ultrazvukovou fotku a v zadní části etikety bude nějaká roztomilá klučičí nebo holčičí básnička. No a příchuť je jasná. Šmoulí pro kluka, jahodová pro holčičku. Limči pak rozešleme rodině."

— Presleysmomma

Jedovatá čokoláda

„Nechám si na zakázku udělat čokoládu. Na jejím obalu bude místo značky psáno ‚JE TO ON‘ či ‚JE TO ONA‘, podle pohlaví dítěte. Na druhé straně bude: ‚Miminko je kluk/holka“. Obrázek z ultrazvuku dám místo výživových údajů. A do složení napíšu své a manželovo jméno, možná i spolu s žábami, hlemýždi a ocasy štěňat."

— bellydelight

Když balónky mluví za rodiče

„Hromadu modrých, anebo růžových balónků naplníme heliem a napresujeme do velké krabice. Spolu s manželem krabici otevřu před celou naší rodinou, aby balónky odhalily pohlaví dítěte ve velkém stylu! Plánujeme říci pravdu našim rodinám hned, co se všichni setkají. A toto je snad ten nejlepší způsob.“

— kboyer86

Pro většinu žen je okamžik, kdy se dozvěděli o svém těhotenství, zvláštní, až magický. Podobné pocity zpravidla doprovází zjištění pohlaví miminka v děloze. Podle pohlaví dítěte máte možnost nejen vymalovat dětský pokojíček na růžovo či na modro, nýbrž také být kreativní při šíření té velké noviny. Ať už o pohlaví vašeho miminka plánujete informovat kohokoli a kdykoli, proč to dělat klasickým způsobem? 
 

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.