Přejít k hlavnímu obsahu

Proč cvičit Zumbu? Poskytuje celou řadu benefitů

Zumba

Zumba patří mezi oblíbené pohybové aktivity. Našemu tělu poskytuje celou řadu zdravotních benefitů, včetně schopnosti spálit větší množství kalorií, procvičit si celé tělo, zrychlit metabolismus, zlepšit vytrvalost a náladu, podpořit koordinaci a zvýšit si sebevědomí.

Co je Zumba?

Tento způsob pohybu se objevil v 90. letech 20. století. Jedná se o taneční fitness program, který kombinuje prvky různých druhů tance a aerobiku. Inspirací byly tance Jižní Ameriky, které se kombinují se cvičebními prvky, jež zvládne každý. Díky zábavné a poutavé povaze se stala Zumba oblíbeným cvičebním stylem. Jedna lekce obvykle trvá hodinu a vedou ji školení profesionálové. Kombinuje v sobě rychlé a pomalé taneční pohyby s prvky, které paří do odporového tréninku. Jedná se o celotělové cvičení. Taneční fitness program je uzpůsobený pro všechny věkové kategorie. Má jedinečné vlastnosti, které jej odlišují od jiných stylů cvičení.

Spalování kalorií

Klíčovým prvkem Zumby je kombinace aerobního cvičení a silového tréninku. Ta ji činí účinnou. Díky střídání kontrolovaných pohybů a rychlého a vysoce intenzivního kardiovaskulárního cvičení je metabolismus udržován v aktivitě po dlouhou dobu. To vše napomáhá k rychlejšímu spalování kalorií.

Lepší držení těla

Kombinace různých tanečních stylů, méně obvyklé pohyby a protahování podporují lepší držení těla. Jednotlivé pohyby procvičují svalové skupiny a zvykají klouby na neobvyklé pohyby. Pomáhají snižovat napětí těla a zlepšují rozsah pohybu. Také flexibilita se zlepší.

Zvýšení koordinace

Možná vás nenapadne zlepšení koordinace, především v případě, že patříte do mladší věkové kategorie a zdá se vám, že tato schopnost je přirozená. S přibývajícím věkem se však koordinace zhoršuje. Ladné taneční pohyby Zumby pomáhají udržet tělo v dobré fyzické kondici, která je sjednocená a vyvážená.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.