dítě v těhotenství | Těhotenství.cz

dítě

Narodila se v kuchyni na podlaze s váhou půl kilogramu – matka netušila, že je těhotná.

Velký kus cesty má za sebou malinká Harper, o jejíž existenci se její maminka dozvěděla, až na podlaze v kuchyni. Jaký je její celý příběh?

Že je těhotná, zjistila až v 7. měsíci

Představte si situaci, kdy poctivě berete antikoncepci, ale jednoho dne se dozvíte zprávu, že jste těhotná, a to navíc v sedmém měsíci těhotenství. Myslíte si, že to není možné?

Jaké pocity zažívají muži během těhotenství a po narození dítěte?

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké pocity provázejí po narození dítěte samotné muže? Možná budete překvapené, ale období vašeho těhotenství a období po porodu znamená pro většinu můžu velkou životní výzvu.

Co je poporodní bonding a proč je tak důležitý?

Proč je první kontakt mezi matkou a dítětem tolik potřebný a mnohdy pro obě strany léčivý? V čem bonding spočívá, a jaký význam má pro matku a pro dítě?
 
První kontakt

S pneumokokovými infekcemi se malé děti potýkaly i vloni

Onemocnění, která pneumokoky způsobují, vypadají zpočátku jako běžné nachlazení. Poté se přidá bolest hlavy a uší, zvracení i vysoké teploty. Nejvážnější případy pak mohou končit i úmrtím.

Jak pečovat o dětskou imunitu

Také si v posledních několika letech říkáte, že zimy už nejsou takové, jako bývaly? Většina dní je teplotně vysoko nad průměrem s výjimkou těch několika málo mrazivých, které udeří z čista jasna.

Pokožka dítěte do 1 roku vyžaduje zvláštní péči

Přibližně do 1. narozenin dítěte je jeho pokožka nejzranitelnější, neboť kožní bariéra se stále ještě vyvíjí. Protože je pokožka zatím poměrně tenká a tedy prostupnější, snadněji vstřebává látky, s nimiž přichází do styku.

Může stres v těhotenství ovlivnit vývoj motoriky dítěte?

Stres patří bezesporu mezi nepříznivé stavy provázející řadu maminek v těhotenství.

S dětmi do zahraničí? Jaká jsou specifika cestování...

Přestože je polovina léta už za námi, ještě necelý měsíc prázdnin nás čeká. Chystáte se s rodinou v srpnu na dovolenou? Cesty do zahraničí s sebou přinášejí určitá specifika, která byste neměli opomenout.

Kofein v těhotenství může mít souvislost s obezitou u dětí

Většina žen ví, že jakmile otěhotní, je velmi důležité vyhýbat se alkoholu, cigaretám a také že je vhodné omezit spotřebu kofeinu.

Stránky

Subscribe to RSS - dítě