Přejít k hlavnímu obsahu

Dokážete ovlivnit pohlaví miminka?

Pohlaví miminka_tehotenstvi.cz

Vidíte mateřství v modrých nebo růžových barvách? Ačkoli se v prvé řadě jistě staráte o zdraví miminka, toužit po chlapečkovi či holčičce je zcela přirozené. Podívejte se na to, jak se můžete u matky přírody připrosit, aby vám přinesla děťátko s vysněným pohlavím. 

Soupravy pro výběr pohlaví

Na zahraničních e-shopech jsou k dostání zhruba od 5 000 Kč. Ve výbavě pro početí vytouženého genderu obvykle nechybí výživové doplňky, PH tester, doporučení o dietě a životním stylu a různé tabulky. Cílem je přizpůsobit prostředí organismu pro podporu spermií nesoucích určité pohlaví. Většina odborníků však zachovává k těmto sadám skepsi. Berte je proto raději i vy s rezervou.

Metoda Elizabeth Whelanové

Metoda na výběr pohlaví miminka, ke které potřebujete pouze chuť na sex. Lékařka si uvědomovala souvislost biochemických změn v ženském těle s šancí proniknutí spermií typu X či Y do vaječníku. Správné načasování pohlavního styku vám má umožnit vybrat si pohlaví miminka bez pomoci lékaře.

Pro holčičku je nejvhodnější doba dva až tři dny před ovulací, případně v termínu ovulace.

Klíčem k chlapečkovi jsou čtyři až šest dní před uvolněním vajíčka: tedy dvakrát tolik. Ze strany odborníků přichází kritika, že takovou dobu před ovulací nelze ani otěhotnět, jelikož spermie mají kratší životnost. Proto tato doporučení považují již za překonaná, ovšem řada žen na ně stále nedá dopustit. 

VYZKOUŠEJTE ČÍNSKÝ LUNÁRNÍ KALENDÁŘ NA URČENÍ POHLAVÍ DÍTĚTE

Metoda Shettles

Vyvrací tvrzení metody Whelanové. Zakládá se na faktu, že spermie s chromozomem X mají vyšší odolnost a dobu dožití, avšak pohybují se pomaleji. Naopak spermie s chromozomem Y jsou "rychlíci“, ovšem s jepičím životem. Jestli tedy cílíte na holčičku, udělejte si s partnerem příjemnou noc dva až čtyři dny před ovulací. Tímto způsobem doputují do vejcovodu pouze spermie nesoucí chromozom X, kdy ta vyvolená oplodní vajíčko, až za několik dní poklesne. Receptem na chlapečka je zase sex co nejblíže ovulaci: mrštné spermie typu Y proniknou do vajíčka jako první. Můžete vyzkoušet i další způsoby, jak přilákat do vagíny ten „správný“ druh spermií: například vyvoláním orgasmu či vhodnou polohou sexu, kdy je sperma ejakulováno jen na kraj pochvy, a spermie proto musí k cíli urazit delší vzdálenost. Ačkoli doktor Shettles slibuje účinnost metody až 75 %, nezávislé studie to vyvracejí. 

Na výběr pohlaví pomocí technických vymožeností 

Pokud svěříte úkol ovlivnění, zda „padne panna, nebo orel“ vědě, můžete se dočkat tak skvělých výsledků, jakými se páni inženýři chvástají. Mějte ale na paměti, že ačkoli se jedná o moderní metody, zasáhnou váš přirozený rytmus organismu. Panují o nich různé názory, ale faktem zůstává jedno: jestli chcete získat přístup k těmto metodám, zaplatíte nemalou sumu peněz. Abyste mohla procedury podstoupit, potřebujete navíc splňovat přesná kritéria. 

Preimplantační genetická diagnostika

Metoda preimplantační genetické diagnostiky, může být součástí asistované reprodukce. Pomáhá ženě, u níž genetický screening prokázal dědičné onemocnění. Lékař odebere jednu buňku (blastomeru) z rychle se dělícího embrya, oplodněného ve zkumavce. Ze získané blastomery dovede předpovědět pohlaví miminka. Jestliže zjištění souhlasí s vaším přáním, provede se zavedení embrya do dělohy. Přestože účinnost tohoto postupu dosahuje vysokých hodnot, obecně se považuje za kontroverzní. Mnoho klinik staví k volbě pohlaví odmítavý postoj. 

Selekce spermií

Tato metoda umožňuje oddělit spermie, které vedou k početí chlapců (Y) od spermií s ženským chromozomem (X). „Vhodná“ spermie se poté využije k nitroděložnímu oplodnění (IUI) nebo k oplodnění ve zkumavce (IVF). Prokázala se šance úspěchu až 93 %. Při kombinaci s předchozí metodou roste pravděpodobnost, že daná maminka přivede na svět miminko chtěného pohlaví. Většina evropských zemí však užívání technologií třídění spermií za účelem výběru pohlaví zakazuje

NÁŠ TIP: Co vám jistě pomůže k početí miminka? Ovulační kalkulačka

Cesta k pohlaví dítěte (ne)vede přes jídlo 

Vědci z Oxfordu a Exeteru odhalili, že ženské zárodky jsou odolnější než mužské. V časech nouze dá organismus proto organismus přednost plození děvčátek, které mají větší šanci přežít. Jak můžete využít tyto znalosti ve svůj prospěch? 

Jídelníček s vyšším obsahem kalorií a bohatý na obiloviny, draslík a vápník zvýší pravděpodobnost získání bříška s chlapečkem. 

Nedostatek glukózy a denní příjem pod 2283 kalorií vám zase může pomoci k holčičce. 

Za pár procent pravděpodobnosti k vytouženému pohlaví miminka však můžete zaplatit vysokou daň. Lékaři důrazně varují, že cílená podvýživa stejně jako nadměrný příjem sacharidů je nejlepší cestou, jak přivodit zdravotní komplikace sobě i miminku

Matka příroda se nenechá jen tak přemluvit. Uvědomuje si totiž důležitost genderové rovnováhy. Pokud chcete dosáhnout lepší „vyváženosti“ rodiny, nebo minimalizovat rizika dědičných onemocnění, budete muset vyjet za hranice s pořádnou sumou peněz. Jaký názor na umělé oplodnění pro výběr pohlaví, které soudobá medicína již svede, máte vy? Má lidstvo lézt přírodě do zelí? 

ČTĚTE TAKÉ

Pomůže "správná poloha" během milování k vysněnému pohlaví miminka?

Než se vrhnete do složitých řešení, proč nezkusit ty nejjednodušší způsoby, jak dostat do bříška kluka, nebo holčičku? Je jich tolik, že máte o „zábavu“ postaráno.

ČTĚTE TAKÉ:

V prvé řadě na vás pravděpodobně vyjedou metody založené na správné výživě. Holčičky údajně rády jogurty, vajíčka a čokoládu. K chlapečkovi se zase „prokoušete“ přes draslík nebo červené maso. 

Další ženy vkládají víru v polohy při sexu. Pokud toužíte propašovat do bříška holčičku, vsaďte na misionářskou pozici a nechte partnera dosáhnout orgasmu před vámi. Na chlapečka prý zase funguje poloha na pejska nebo ve stoje, kdy vyvrcholíte jako první. 

Ať už toužíte po jednom či druhém pohlaví, ve výsledku budete prožívat nejkrásnější období svého života bez ohledu na to, jestli se vám narodí holčička nebo chlapeček. A možná  bude úplně nejlepší, když necháte výsledek na přírodě a budete se těšit na jedno z největších překvapení vašeho života. 

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.