Přejít k hlavnímu obsahu

5 mýtů ohledně pohlaví miminka

Pondělí 13. Srpen 2018 13:51
5 mýtů ohledně pohlaví miminka - Těhotenství.cz

Nemůžete se dočkat, až vám lékař sdělí tu podstatnou informaci ohledně pohlaví vašeho miminka a zkoušíte dle různých "ověřených zdrojů" přijít na to "co to bude"? Nabízíme vám 5 mýtů, které kolují mezi maminkami ohledně určení pohlaví jejich budoucího potomka...

Chutě na sladké a na slané

První mýtus je, že pokud má žena v těhotenství chuť na slané, jako například smažené brambůrky, bude mít kluka a pokud má naopak chuť na sladké, jako je čokoláda nebo zmrzlina, čeká holčičku. Nicméně změna chutí je dána především změnou složení krve. Spoustě maminek se také chutě změní tak, že chtějí jíst dohromady jídla, která by nikdy nejedla, např. slané hranolky namáčené ve sladké zmrzlině.

Ranní nevolnosti

Druhý mýtus tvrdí, že pokud má žena silnější ranní nevolností, očekává holku. Ranní nevolnosti však potkají většinu těhotných. U někoho jsou silnější a delší u někoho pak slabší a i kratší. Výzkum z roku 2013 provedený u více než 2500 maminek také uvádí mírně vyšší míru nevolnosti u žen čekajících chlapce.

Pleť, akné a chloupky

Další mýtus tvrdí, že když čeká žena holčičku, během těhotenství bude mít akné, tmavší pokožku a chloupky tam kde je dříve neměla. V případě očekávání chlapce tomu tak potom není. Ve skutečnosti hormonální změny, které se projevují během těhotenství, postihují naprostou většinu žen. Jeden výzkum uvádí, že až 90% žen zaznamenalo během těhotenství na svém těle více chloupků a změny své kůže.

Změny nálad

Jeden mýtus tvrdí, že ženy, u kterých se během těhotenství projevují změny nálad, čekají holčičku. V případě chlapečků by pak měl být průběh těhotenství, co se týká změn nálad u maminky klidnější. Pravdou je, že změny nálad pocítí většina žen, bez ohledu na to, jestli čekají kluka nebo holku. Hormony, stres a únava, jsou faktory, které mají na nálady vliv a to zejména v prvním a třetím trimestru.

Srdeční frekvence

Srdíčko plodu začne tlouct zhruba od 6 týdne těhotenství. Jeden mýtus tvrdí, že plod holčičky má rychlejší srdeční frekvenci než plod chlapce. Studie provedená za tímto účel však uvádí, že průměrná srdeční frekvence je srovnatelná, u chlapců je to 154 tepů za minutu a u děvčat pak 151 tepů za minutu.

Jako bonus můžet vyzkoušet Čínskou metou určování pohlaví podle věku maminky a měsíce početí dítěte :).

Těhotenství.cz