Přejít k hlavnímu obsahu

Kdo z celebrit vsadil na adopci?

Adopce

Někomu se nedaří, jiný chce pomáhat a rozdat lásku. Důvody k adopci jsou různé, vždy ale šlechetné a obdivuhodné. Počet těch, kteří se nebáli vstoupit do neznámých vod a rozhodli se dát šanci opuštěným dětem, je poměrně vysoký. I mezi celebritami. 
 

Angelina Jolie

Tuto ikonickou herečku netřeba představovat. Je vyslankyní OSN a dobročinnost je jí vlastní. Stále je aktivní herečkou, ale snaží se působit na mnoha frontách a skrze své jméno ovlivňovat celou řadu organizací a směrů. Někteří jí sice nemohou zapomenout krutou rozvodovou bitvu s hereckým kolegou Bradem Pittem, ale to je - zdá se - ještě boj na dlouho. Majetkové vyrovnání už je za nimi, ale o děti se neustále přou a lpí na malichernostech, kdy kdo zvedl na potomky hlas nebo zneužil svého postavení rodiče. Děti stojí za herečkou, soud zatím dává za pravdu hollywoodskému krasavci. Těžko říct, jak to skončí. 

Vyjma tří vlastních dětí pár další tři adoptoval. Jolie se v této oblasti velmi čile angažuje, a tak bylo jen otázkou času, kdy neodolá a přiveze si ze zahraničí dítě, kterému dá domov, lásku a šanci na nový začátek. Otázkou zůstává, co je pravdy na adopci Maddoxe. Chlapce “získali”, když mu bylo pouhých sedm měsíců a z Kambodže si ho přivezli bez větších problémů. Později se objevily dokumenty, které naznačují, že nešlo o legální cestu a dítě si pořídili za pouhých sto dolarů. Herci už se těmito malichernými pomluvami příliš nezabývají. S Maddoxem se totiž pojí další nepříjemnost. Stojí za svou matkou a otce viní z toho, že během jednoho letu na něj byl hrubý a dokonce použil násilí. 

Katherine Heigl 

Oblíbená americká herečka začínala tak, jak se na Hollywood sluší. Jako modelka. Velice brzy ale pochopila, že před kamerou je výdělek i sláva o dost lepší. A první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Získala cenu Emmy, byla nominovaná na Zlatý glóbus a - aby to vyrovnala - byla ve skupince čekatelů na Zlatou malinu v kategorii Nejhorší herečka za film Slečna nebezpečná. 

Jako matka ale funguje na jedničku. S manželem, kterého si vzala v Utahu už v roce 2007, žila dlouho jen ve dvou. Po dvou letech se rozhodli pro adopci holčičky Naleigh z Jižní Koreje a o tři roky k ní přibyla další dívka Adelaide Marie. Dlouho to vypadalo, že adopce se herečce zamlouvá a na vlastního potomka nepomýšlí. To se ale změnilo v roce 2016 krátce před Vánoci, kdy se páru narodil chlapec Joshua Bishop. 

Nicole Kidman 

Slavná a k dnešku téměř nejobsazovanější herečka Nicole Kidman se pomalu ale jistě stává legendou. Její manželství s Tomem Cruisem, který si o pár let později vzal kolegyni Katie Holmes a měl s ní dceru Suri, je ale dávno zaváté prachem a málokdo na něj vzpomene. Ze všech nejméně právě známá zrzka. Možná i proto, že její otec, australský psycholog, měl silné výhrady k jejich soužití především kvůli hercově náklonnosti ke scientologické církvi (trvá dodnes). 

Aktuálně musí herečka sice odvracet pomluvy zlých jazyků a jejich tvrzení, že je závislá na plastikách, z tváře jí zmizela mimika a už není schopná se ani smát, ale na své dvě adoptované děti nezapomíná. Dlouho se mluvilo o tom, že se nechtějí s matkou stýkat, ale syn to několikrát před médii vyvrátil. Jen se po rozvodu rozhodly, že budou žít se slavným hercem. Postupně se ale vztahy s oběma rodiči narovnaly. Isabella i Connor žijí nenápadně a na matku ani otce neupozorňují, nestojí o fotografy v zádech. 

Sharon Stone 

Herečka Sharon Stone, která snad nestárne a rok co rok na sebe strhává pozornost nejen svým mladistvým vzhledem, ale i přístupem k životu, když postupně odhaluje střípky a dává nahlédnout do světa, který není zdaleka tak zářivý jak si lidé myslí, neměla na růžích ustláno. Alespoň co se týká rodiny a početí

V Základním instinktu byla nezapomenutelná, stejně je na tom její nakažlivý úsměv a božské nohy. Ale těch devět potratů by herečka nejspíš ráda vytěsnila z hlavy. Právě to byl pro ni impuls k tomu, aby začala přemýšlet o adopci. Kombinace autoimunitního onemocnění a endometriózy jí bránila v početí. S tím se nedá moc co dělat. Prvního chlapce adoptovala v roce 2000 ještě jako vdaná, další dva - v roce 2005 a 2006 už jako rozvedená. Vychovává je jako svobodná matka a je na ně náležitě pyšná. 

Kristin Davis 

Tato americká umělkyně není herečkou jedné role. Je ale pravda, že kultovní seriál Sex ve městě jí přinesl hodně slávy a právě díky němu mohla rozjet další projekty a natáčení. O práci před kamerou ale snila už od dětství a zasvětila mu i vzdělání. Mimo seriálu po boku Kim Catrall nebo Sarah-Jessicy Parker a Cynthie Nixon získala menší roli v Melrose Place, v Přátelích, ve Will a Grace nebo ve Zkažené úče. 

Poměrně mladá propadla alkoholu a ve svých 22 letech absolvovala léčení. Nikdy se nevdala a většinu energie věnovala práci a charitě. V roce 2009 na sebe upozornila záchranou slona v Africe. V losangeleském domě vychovává dvě děti. Dcerku Gemmu Rose adoptovala v roce 2011 a chlapce o sedm let později, kdy jí bylo už třiapadesát let. 
 

autor: www.mojetehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.