Přejít k hlavnímu obsahu

Netradiční výchovné metody celebrit

Rodina

Existuje přesný plán a postup, jak mentorovat a vychovávat dítě od narození až na práh dospělosti? Ne. Každý rodič na to jde jinak. A je to tak v pořádku. Někteří - a ty z řad celebrit nevyjímaje - na to jdou ale občas moc velkou oklikou a ocitají se mimo systém. 
 

Alicia Silverstone 

Někteří lidé překračují hranice a ani si neuvědomují, co mohou způsobit. Neublížila, ale pohoršila. A spousta lidí nenacházela pro chování herečky Alicie Silvestone slova. O to víc, že se o praktikách krmení svého syna Beara nebála otevřeně mluvit. Během jídla totiž napodobovala ptáky, všechna sousta dítěti předžvýkala a pak mu je předávala z úst do úst. 

Emily Ratajkowski 

Modelka známá především svou kolekcí minimalistických plavek Emily Ratajskowski má syna stejného jména jako herečka Alicia Silverstone. A i ona má ke svému dítěti netradiční vztah. Stejně jako zpěvačka Pink nechává volbu pohlaví na potomkovi a oslovuje ho neutrálně, nevnucuje mu svůj názor. Sama si prý vybere, v jaké rovině se cítí nejlépe. Bez skrupulí se o svých záměrech svěřuje na sociálních sítích, přesto je terčem útoků, že z pozice matky by měla mít přístup k identitě svého dítěte jiný a je jen posedlá aktuálním trendem doby, kdy je volba pohlaví v kurzu. 

Jay-Z a Beyoncé 

Slavný pár je v jednom kole a péče o tři děti jim dává pořádně zabrat. Mimo chův mají malí špunti i tři kouče sebevědomí, kteří je pravidelně “školí”, jak obstát ve světě konkurence a výzev, jak si sebe samého vážit, jak si věřit. To všechno pomocí tance, zpěvu a speciálních knih. I rodiče jsou v tomto směru dětem jistě velkým vzorem, oba jsou velmi úspěšní a sebevědomí z nich jen prýští. 

Denzel Washington 

Mimo herectví se Washington věnuje i svému letitému koníčku a je mluvčím skautského sdružení. K této organizaci měl blízko od dětství a dá se tedy říct, že je to jeho splněný sen. Přísný režim a řád ale neaplikuje jen ve skupině, ale i doma. A jeho děti dnes a denně musí zakoušet nekompromisní výchovu. I na prahu dospělosti totiž svého otce oslovují “pane” a na tresty za pozdní příchod nebo odmlouvání nechtějí radši ani pomyslet. 

Mila Kunis a Ashton Kutcher 

Tento herecký pár na sebe strhnul pozornost už několikrát. Naposledy se to týkalo svérázného prohlášení, že svoje děti koupou až ve chvíli, kdy začnou zavánět. Nebo je jen oplachují vlažnou vodou a mýdlo používají spíš svátečně. Mohlo se zdát, že je všichni odsoudí, ale pravda byla jinde. Našla se dost obyčejných lidí i odborníků a dali jejich přístupu zelenou. Prý na podporu imunitního systému. Proč ne?! Zvláštní je ale i to, že pod vánočním stromečkem jejich děti nenajdou jediný dárek. Herci s tím nesouhlasí a veškerou pozornost směřují k rodinné pohodě, na kterou by se děti měly soustředit. A pokud by prarodiče nebo známí chtěli něco přeci jen pořídit, mají se odporoučet a investované peníze dát na charitu. 

Mayim Bialik 

Na české poměry nejpodivnější přístup k rodičovství a výchově má zřejmě Amy ze seriálu Teorie velkého třesku. Zatímco vedle Sheldona by na to šla vědecky, ve skutečnosti se sice nechá vést mnoha výzkumy, ale snaží se postupovat intuitivně a být maximálně autentická. 

Herečka propadla bezplenkové metodě a děti kojila několik let ve víře bližšího vztahu a absence záchvatů vzteku. Neposílá je do školy a učí je doma formou her a v jejich přirozeném tempu a režimu. Neuznává napomínání, zákazy, křik nebo fyzické trestání. Všemu vládnou racionální argumenty a rozmluvy. Od malička je vede k veganství a pomoci druhým a dodnes sdílí jednu postel, aby měly děti klidnější spánek a vybudovaly si s rodiči pevnější pouto. Na druhou stranu nemají doma televizi a od technologií je herečka drží daleko. Starší syn byl dokonce přitomen domácímu porodu svého sourozence a přestřihl pupeční šňůru. 

autor: www.mojetehotenstvi.cz | Marcela Svobodová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.