věk v těhotenství | Těhotenství.cz

věk

Každé desáté dítě je nyní ze zkumavky

Přibližně dvacet až dvacet pět procent českých párů se potýká s početím potomka přirozenou cestou. Muži nejsou schopni vyrobit dostatečný počet pohyblivých spermií a ženy zase trápí kvalita vajíček.

Problémy s neplodností řeší stále více mužů, s věkem se kvalita jejich spermií zhoršuje

Páry však řeší početí potomka ve stále vyšším věku. Právě věk hraje významnou roli v případě plodnosti nejen u žen, ale i u mužů.

Celoživotní plodnost mužů je mýtus! Šance na přirozené početí po čtyřicítce klesá.

Neplodnost se týká až 15 % párů v plodném věku, u poloviny z nich se příčina neplodnosti objevuje na straně muže. V poslední době se vedou diskuse, zda klesá kvalita spermií nebo hraje roli vyšší věk mužů v době, kdy zakládají rodiny.

Těhotenství ve vyšším věku – informace a možná rizika

Těhotenství v pozdějším věku, tedy po dosažení 35 let, je stále častější. Ženy oddalují těhotenství a narození potomků z řady různých, ať už osobních či profesních důvodů.

Otěhotnění ve 49 letech

Dobrý den, chci se zeptat jestli je ještě možné aby přítelkyně otěhotněla je jí 49let nedávno byla u gynekologa a je zdravá a tak chci vědět jestli je to to ještě možné, už rok se nám to nějak nedaří.

Početí dítěte jako novoroční předsevzetí je zátěž na psychiku

Početí potomka má své místo mezi tradičními novoročními předsevzetími. Stres ze splnění úkolu však často vede k neúspěchu. Problém s početím totiž u nás řeší stále více párů.

AMH test může pomoci maminkám, které plánují těhotenství ve vyšším věku

Zatímco před čtvrt stoletím byl průměrný věk matek v Česku při narození dítěte 25 let*, v současnosti mají ženy tendence těhotenství odkládat na pozdější období.

Maminkou ve 20, 30 nebo 40 letech?

Podle Českého statistického úřadu maminky v Česku stárnou.Zatímco v roce 1990 byl průměrný věk maminek při narození prvního dítěte kolem 25 let, o více než dvě dekády později se toto číslo zvýšilo na 29,8 let.

Snažíte se o miminko? Přečtěte si 3 prohřešky, které vám otěhotnění mohou komplikovat

S manželem se snažíme o miminko už celkem dlouho, a pořád nic. Pročetla jsem už tolik informací a stále nevím, kde je chyba. Doktor říkal, že máme nejvyšší čas. Také tyto věty ve svém okolí slýcháte často?

Těhotenství po 35 - existují rizika?

Být starší maminkou může mít své výhody - můžete být finančně zabezpečená a budete mít větší životní zkušenosti, které se vám budou hodit v rodičovství.

Stránky

Subscribe to RSS - věk