Přejít k hlavnímu obsahu

Nový trend aneb maminkou po čtyřicítce

matka

Stát se maminkou je kouzelné. O tom není pochyb. A nezáleží na tom, kolik je vám let. Zázrak zrození vás “pošle do kolen” kdykoliv. Probudíte v sobě hlubokou lásku a ani v nejmenším nepomyslíte na počet svíček na narozeninovém dortu.

Věk je jen číslo?! 

Věk prvorodiček letí strmě vzhůru. Někdo dává přednost kariéře, další nemůže najít vhodného partnera, nemá potřebné zázemí ani peníze, jiné schází odvaha a podpora. Velkou roli hraje i zdraví. Každá žena má pro odkládání těhotenství svoje vlastní důvody a neexistuje nic, co by druhé opravňovalo k tomu, aby ji odsuzovali.  

Ony samy si totiž musí vypít pohář hořkosti před lékaři, kteří upozorňují na to, že vyšší věk s sebou přináší celou řadu možných komplikací a překážek jako je mnohem silnější fyzická i psychická zátěž, problémy s početím, riziko předčasného porodu nebo genetických vad. Trend poslední doby ale vypovídá o opaku a ukazuje, že i starší ženy mají šanci na rodinu a děti. Jen se musí více hlídat a být obezřetnější, podstoupit spoustu testů a speciálních vyšetření. Nic, co byste pro svoje miminko nepodstoupily.  

Eva Mendes  

Herečka Eva Mendes je kubánsko-amerického původu. Matka ji po rozvodu přivedla do Los Angeles, kde dívka zatoužila po herecké dráze. Šlo to pomalu, ale přes účinkování ve videoklipech Willa Smithe se dostala k debutu Noc v Roxbury. Tam její hvězda poprvé zazářila a stále to trvá. Letos oslaví jedenácté výročí soužití s Ryanem Goslingem, se kterým má už dvě děti - Esmeraldu a Amandu. Na roli rodiče si ale počkala. Tak moc toužila po dráze herečky, že založení rodiny neustále odkládala a prvorozenou dceru si dala jako dárek až ke čtyřicátým narozeninám. Nyní je kvůli dětem její kariéra v útlumu, ale evidentně jí to vůbec nevadí a novou roli si užívá naplno.  

Céline Dion  

Ikonická zpěvačka to neměla v životě lehké. Její kariéra není jen o jednom hitu (Titanic). Narodila se do velmi chudé rodiny, ale sen stát se zpěvačkou ji vždycky poslal o kus dál. Přelomové bylo seznámení s Reném Angéliem, který ji pomohl na výsluní. Časem mezi nimi přeskočila jiskra a strávili spolu více než dvacet let. Dion má na svém kontě několik cen Juno, Félix i Grammy, v roce 1984 zazpívala pro papeže Jana Pavla II. a o čtyři roky později vyhrála klání Eurovision Song Contest v Dublinu. Na rodinu myslela také, ale bohužel se jí nedařilo. Jako by si vše vykoupila hvězdnou kariérou. Nazabíralo ani umělé oplodnění. Až v roce 2010 (šest let před smrtí manžela) se jí narodila dvojčata Eddy a Nelson.  

Salma Hayek 

Herečka se silným katolickým cítěním a s mexickým původem oslňuje svou krásou, působení před kamerou je ale poslední roky v útlumu. Hayek se realizuje většinou jako režisérka nebo producentka a velkou část energie a času vkládá do charitativních projektů na podporu žen a migrantů. Na svátek zamilovaných v roce 2009 řekla “ano” tehdy už trojnásobnému otci podnikateli. Stal se jím François-Henri Pinault, jehož jmění se odhaduje na bezmála tři sta miliard korun. Hayek ani nedoufala, že se kdy stane matkou, prognózy lékařů nebyly příznivé, ale dva roky po svatbě se stal zázrak a narodila se dcera Valentina Paloma. Sama herečka ale přiznává, že je často unavená a občas jí schází energie.  

Halle Berry  

Jedna z nejkrásnějších žen devadesátých let, americká herečka, filantropka a umělkyně ověnčená zlatou soškou za Ples příšer, cenou Emmy, Zlatým glóbem a paradoxně i Zlatou malinou za nejhorší výkon v akčním filmu Catwoman Halle Berry patří mezi nejzářivější ozdoby každé společenské akce. Do každé role se vžívá naplno a uchvacuje svou vysportovanou postavou, účesy střídá častěji než ponožky a pomalu se staví za kameru a zkouší se realizovat jako producentka. Na děti nebyl čas. Jako jedna z mála hereček ale přiznává, že otálet s mateřstvím byla chyba. Až ve čtyřiceti se jí narodila dcera Nahla a o pět let později syn Maceo. Boj o holčičku byl ale poměrně těžký, protože mladší partner (a biologický otec) si dělal nároky na péči. Herečka dokonce na čas přerušila natáčení filmu, aby se mohla soustředit na soudní bitvu.  

Uma Thurman a Rachel Weisz  

Tyto dvě herečka na první pohled kromě úspěšné kariéry herečky nic dalšího nespojuje. Omyl. Obě porodily před čtyřicítkou a s druhým dítětem si daly hodně na čas. Zatímco Thurman přivedla na svět první dítě v osmadvaceti letech, Weisz v šestatřiceti. Hvězda filmu Kill Bill stačila otěhotnět ještě jednou a rozvést se a po třetím přírůstku zatoužila až ve dvaačtyřiceti letech. To Weisz zašla ještě dál a na porodní sál ulehla až dva roky před padesátkou. Obě nezávisle na sobě potvrdily, že to není o věku, ale o schopnosti sladit kariéru a rodinu, o prioritách a touze rozdat lásku.

autor: www.tehotenstci.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Otěhotnění

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA