Přejít k hlavnímu obsahu

Zábava pro rodiče. Jak podnikat podzimní výlety a aktivity s novorozencem?

podzimní radovánky podzimní zábava tipy na podzimní aktivity

Podzim máme tady, a s ním i zářivé barvy listí, příjemný čerstvý a mrazivý vzduch. Je to dokonalá příležitost pro novopečené rodiče, aby se vypravili na podzimní výlety se svými novorozenci. Toto období nabízí řadu aktivit, které nejen uklidní a zabaví vaše miminko, ale také vám umožní užít si krásy podzimu a budovat vzácné vzpomínky. V tomto článku se budeme věnovat nápadům na podzimní výlety a aktivitám, které mohou noví rodiče podnikat s novorozenci.

Procházky v barevné přírodě 

Podzim je ideální čas pro procházky v lese, kdy stromy mění své barvy na krásné odstíny červené, oranžové a žluté. Vybavte se dětským kočárkem nebo nosítkem pro novorozence a vydejte se na procházku. Lesní vzduch a šumění listí jsou pro novorozence uklidňující a pro vás relaxační.

Pokud jste v oblasti, kde se sbírají houby, můžete se vydat na houbaření. Samozřejmě, nepožadujte od novorozence, aby vám pomohl s hledáním hub, ale můžete ho vzít s sebou na procházku a naslouchat zvukům lesa. Nebo si jej můžete vzít do nosítka, či do šátku.

Zabalte si piknikový koš s lahůdkami a prostěradlem a udělejte si piknik v místním parku. Vaše novorozence si může lehnout na prostěradlo a pozorovat okolní přírodu. Piknik je také skvělou příležitostí pro rodinný čas a odpočinek na čerstvém vzduchu. Nezapomeňte na horký čaj do termosky.

Fotografování

Podzimní krajina nabízí nespočet krásných fotografií. Vezměte si s sebou fotoaparát nebo použijte svůj smartphone a zachyťte krásné okamžiky s vaším novorozencem. Fotografie budou skvělou vzpomínkou na první podzim vašeho dítěte. Zároveň se tak můžete zabavit i s partnerem, můžete si udělat hezké fotky. Také si můžete zavzpomínat na mládí a fotky nechat vytisknout a společně vytvořit pěkné podzimní album.

Pokud všeobecně preferujete zábavu v domácím prostředí, můžete se pustit do výtvarných aktivit s vaším novorozencem. Experimentujte s otisky nožiček nebo rukou na papír a vytvářejte památníky na první podzim vašeho dítěte. Můžete také venku nasbírat listí, pak je natírat barvami a použít je jako tiskátka, na papíře to vypadá moc hezky. 

Návštěva botanické zahrady nebo muzea

Botanické zahrady jsou vždy plné krásných rostlin a květin, které mohou vašemu novorozenci nabídnout vizuální podněty a rozvoj smyslů. Procházka mezi rostlinami je pro novorozence klidná a uklidňující aktivita.

I když se návštěv galerie nebo muzea může zdát jako aktivita pro starší děti, některá muzea a galerie mají speciální expozice nebo programy pro rodiny s malými dětmi. To může být zajímavý způsob, jak seznámit vaše novorozence s uměním a kulturou.

 

autor: www.tehotenstvi.cz | Veronika Bělešová
kategorie: Miminko

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA