Přejít k hlavnímu obsahu

Dítě spí a rodiče mají pré

spící miminko

Spící dítě je “snem” každého rodiče, který má večer konečně chvilku pro sebe. Někteří ale možná až moc spoléhají na techniku a nechávají děti samotné. Co je ještě v normě a co už na hraně?

Ani na krok  

Chůvička a ochránkyně dětského spánku není žhavou novinkou na poli vybavení pro ty nejmenší, ale ještě třicet let zpátky si o ní mohli rodiče nechat zdát. Museli být nonstop s dítětem, hlídat ho a opečovávat. Noc - stejně jako den - se točila kolem potomka. Dnes je situace odlišná. Díky novým technologiím se můžete vzdálit a ne jen natahovat uši a po pár hodinách vysedávání na gauči jít spát.  

Chůvička v akci  

Je to sotva čtvrtstoletí, co se objevily první mobilní telefony. A podívejte se, co za modely se vyrábí dnes. Podobný progres - i když ne ta rychlý - se týká i dětských chůviček. Máte na výběr z celé řady produktů a hlídání dětí během noci tak dovést téměř k dokonalosti a většinu zodpovědnosti přenést na malou krabičku.  

Jedná se speciální systém složený ze dvou centrál, kdy jedna je v místnosti a druhá u rodičů. Díky přenosu signálu můžete mít přehled o tom, co se v pokojíčku děje. Slyšíte každý nádech, chrutí, chrápání, pád, volání i mluvení ze spaní, zakašlání. Nemusí jít ale jen o zvuk, dražší modely umí zpracovat i video záznam, díky kterému máte obrazovou podobu.  

Některé noci je dítě jen neklidné. Bez chůvičky byste ho museli jít utišit, s ní ale stačí zapnout světlo nebo ukolébavky, vámi namluvené pohádky nebo se s dítětem spojit a uklidnit ho na dálku. Někdy zkrátka stačí opravdu málo a není třeba fyzický kontakt. Jen je třeba hlídat stav baterie a postavit snímač tak, aby na něj dítě nedosáhlo a nemohlo s ním za tmy manipulovat.  

Velkou výhodou je, že chůvička z vyšší cenové kategorie umí dokonce upozornit na negativní změny v pokoji jako je například teplotní výkyv v místnosti. Pro kontrolu dechu a změny týkající se přímo dítěte je ale pochopitelně vhodnější monitor dechu. Chůvička je “jen” velmi moderní a technologicky vyspělou vysílačkou.  

Na druhou stranu existuje stále početná skupinka rodičů, kteří se nenechají zlákat moderními výdobytky a dítě i tak kontrolují a chtějí být na příjmu. Nic proti ničemu. Pravda je taková, že technika může selhat, nic není stoprocentní. Části z nich vadí i další elektronika v pokoji dítěte. Vedle čističky vzduchu nebo elektrického difuzéru a lampičky je to jen rozšíření seznamu toho, co šíří modré světlo a záření.  

Sláva aplikacím  

Aplikace vládnou světu. Prokazujete jím absolvované očkování, komunikujete se školským zařízením, nahlašujete si dovolenou v práci, dopisujete si s úřady. A v neposlední řadě můžete mít dohled nad svým dítětem. Kdekoliv. Doma, na návštěvě u příbuzných i na cestách. K mání je celá řada různých aplikací, liší se většinou funkcemi. Při výběru té nejlepší se neřiďte reklamou, ale uživatelskými recenzemi od uživatelů, kteří je vyzkoušeli před vámi. Upozorní totiž i na palčivé problémy při ostrém provozu.  

Velice zajímavou alternativou je Bibino. V základní verzi je dokonce zdarma, což není u produktů z této kategorie - jak známo, vše, co se týká dětí, je zpoplatněno - pravidlem. Naopak, jde spíše o výjimku. V pokročilé verzi, kde už je dostupná mnohem bohatší škála funkcí, ale nezaplatíte více než 60 korun na týden. To je vzhledem k tomu, co všechno aplikace umí a můžete mít i na dálku dohled nad svým dítětem, zanedbatelná částka.  

Potřebovat budete jen dva mobilní telefony a kvalitní a stabilní wifi připojení nebo dostatek mobilních dat. Jde o velice dobrý video přenos a detekce zvuku i pohybu. Velký benefit představuje monitoring více děti najednou. To, že funguje se s operačním systémem iOS i Android, je dnes už samozřejmostí.

autor: www.tehotenstvi.cz | Michaela Svobodová
kategorie: Děti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA