Přejít k hlavnímu obsahu

Všechno špatně: Jsem těhotná a partner si našel milenku!

tehotenstvi-nevera

Právě prožíváte úžasné období – zakládáte se svým partnerem rodinu! Jste těhotná, hormony s vámi sice pěkně mávají, ale nemůžete být šťastnější. Máte skvělého chlapa a brzo vás bude o jednoho více. Brzo budete tři. Jednoho dne se vám tahle pohádka úplně rozsype. Zjistíte, že už tři dávno jste. Vy, partner a jeho milenka. A najednou je všechno úplně špatně.

Tohle bolí…

Tohle zjištění hrozně bolí. Opravdu moc. Bolelo by i kdybyste nebyla těhotná, ale v souvislosti s těhotenstvím nejspíš bolí o to více. Cítíte se zrazená a podvedená. Reakce na nevěru jsou různé. Některé ženy upadnou do smutku, deprese a pláče, u jiných dominuje hlavně vztek a naštvání.

Asi úplně nejhorší je ten prvotní šok. Je to ta chvíle, kdy se vám úplně všechno rozpadne a vy vůbec nemůžete uvěřit, že se vám to opravdu děje. 

… a do toho ty hormony

Nevěra je sama o sobě obrovským zásahem do vztahu a dost se podepíše na psychice. Když k tomu ale ještě přidáte těhotenské hormony a změny nálad, to už je opravdu pořádný nápor. Vaše pocity se neustále mění a jsou pořádně intenzivní. Váš muž vás podvádí.

Vy jste plánovala vaši rodinnou budoucnost, nosíte pod srdcem nový život. A co mezitím dělal on? Prostě tomu nemůžete uvěřit. Takhle to být nemělo. 
Jste těhotná. Máte být v klidu a nestresovat se. Jenže, jak se nemáte stresovat, když se děje tohle?

Proč si muži hledají milenku, když je partnerka těhotná?

Ženy často zpětně přiznávají, že se v průběhu těhotenství vyhýbaly intimnostem a sexu a že mají pocit, že právě to je hlavním důvodem, proč si jejich partner milenku našel. Jindy mají ženy pocit, že je to kvůli tomu, že v pokročilém stádiu těhotenství už nebyly pro své protějšky dostatečně přitažlivé.

Pravdou ale je, že nevěra se často objevuje tam, kde se už před těhotenstvím vyskytovaly mezi partnery nějaké problémy. 

Ať tak či onak, neutápějte se v tom, že je to jen vaše chyba. Vztah je o vás dvou, pokud byl partner s něčím nespokojený, bylo by přeci fér, kdyby to s vámi nejprve probral a pokusili jste se to společně vyřešit. 

Je potřeba si promluvit

Možná si říkáte, že o tom rozhodně mluvit nechcete. Ideálně byste na všechno nejraději zapomněla. Dříve nebo později se ale rozhovoru s partnerem nevyhnete.

Co teď?

Nejdůležitější věc, kterou si teď musíte vyjasnit, je to, jak to teď bude dál. Co to znamená pro váš vztah? Jak si to partner představuje do budoucna? Je dobré si určit nějaký termín, do kterého celou situaci rozseknete.

Detaily

Je jasné, že budete mít spoustu otázek. Otázek, na které možná ani nechcete znát odpověď. Ta největší, která vám nedá spát, je Proč? A následuje série dalších – Miluje ji? Jak dlouho to trvá? Je opravdu konec?

Obecně se doporučuje nepátrat po úplných detailech nevěry, nepřitěžujte si více, než je nutné. Je ale jasné, že odpovědi na některé otázky, prostě potřebujete. Mnohdy se vám po jejich zodpovězení uleví, protože vaše fantazie mezitím pracovala na plno a vymýšlela všemožné černé scénáře.

Co teď chcete vy?

Teď je čas myslet na sebe. Ne na to, co řekne nebo čeká okolí. Ne na to, co byste měla nebo neměla. Myslete na to, co teď chcete vy. Odpustit? Neodpustit? To je vaše rozhodnutí, žádné z nich není špatně.

Pozor na unáhlená rozhodnutí

Rozhodnout se samozřejmě můžete jakkoli. Pokud vám ale přeci jen můžeme trochu poradit, dejte si čas.  Nedělejte žádná radikální rozhodnutí pod tlakem prvotních emocí.

Nebuďte na to sama

Nezapomínejte taky na to, že na nic z toho nemusíte být sama. Obklopte se těmi, kteří jsou pro vás důležití a kterým věříte. Ať je to rodina, přátelé nebo kolegové z práce. Někdy i obyčejné vypovídání se dělá zázraky. 

Konzultace s psychologem

Jak už jsme psali výše, nevěra a těhotenství, to je obrovský nápor na vaši psychiku. Je to šíleně vyčerpávající, všechny pocity jsou navíc zesílené. Zvažte proto možnost konzultace s psychologem, se kterým vaši současnou situaci a trápení můžete probrat, ujasnit si vaše možnosti.

Například psychologická poradna Mojra nabízí psychologické poradenství online, prostřednictvím emailu, telefonicky nebo ve formě video-hovoru. Zvolit si můžete jak konzultaci individuální, tak párovou.

autor: Markéta Ligocká
kategorie: Tátové

Diskuze k článku

Vlastik P, (neověřeno) | Út 30.06.2020 11:49

At ho kopne do ,,,,,a najde si milence také

jakože těhotná? tady se zakládá rodina a ne že potřebuje sex..

já vím, muži už jsou z 99% mimo

Ilča (neověřeno) | Út 30.06.2020 13:26

s chlapem do rodiny dámy nepočítejte.. ten potřebuje rozlet pro svoji svobodnou duši a v posteli dokonalou milenku, která se věnuje jen jemu, tomu jedinečnému skvělému muži.. dítě si pořizujte jen tehdy, kdy jste si jistá tím, že ho uživíte a vychováte sama

To je zase komentář jak od nějaké zhrzené eko bio feministky. Chlap od rodiny samozřejmě existuje a je plno chlapů co jsou skvělýma rodiči a partnery.
Vždy je to na konkrétním páru. Ale plno mužů se své role dokáže zhostit výborně, někdy i lépe než některé matky.
Kdyby se závěrečnou větou měli řídit všichni. Tak budeme vymírat ještě rychlejším tempem, než vymíráme.

Michal (neověřeno) | St 01.07.2020 05:32

A co by taky dělal s Nánou s bubnem ??

Astroid (neověřeno) | St 01.07.2020 18:16

No nevím jak ostatní,ale v těhotenství jsme měli se ženou ten nejlepší sex-3x denně.(rekord 5x)Týden před porodem to bylo moc i na mě.Už jsem nemohl...

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.