Přejít k hlavnímu obsahu

Kde se rodí britští následníci trůnu?

Británie

Být členem královské rodiny s sebou nese mnohé povinnosti a omezení. Ani samotný příchod na svět nemusí být kratochvílí. Někteří se rodí v luxusu a v absolutním soukromí, jiní se museli od začátku potýkat s bojovými podmínkami.

George, Charlotte a Louis 

Všechny tři děti prince Williama a vévodkyně Kate se narodily ve stejné porodnici a za totožných bezpečnostních opatření, aby měli čerství rodiče maximální soukromí. Za to se však svým poddaným pár odměnil ukázkou následníků trůnu - prince George, princezny Charlotte a nejmladšího Louise - ještě v den porodu. Je to jen další důkaz, že se vévodkyně shlédla v chování své zesnulé tchyně princezny Diany. Všechny tři porody se nesly v podobném duchu. Vévodkyně je totiž velkou fanynkou hypnoporodu, stejně jako Angelina Jolie nebo brazilská modelka Gisele Bundchen. Díky této technice přivedla na svět tři děti, každé téměř čtyřkilové, bez větší námahy, bez podpory léků na bolest a už po sedmi hodinách představovala drobky před branami nemocnice. Velký podíl na tom  má i vhodně zvolené zařízení, které páru nabídlo vyjma soukromí i velmi luxusní zázemí a nadstandardní služby a záruku naprosté mlčenlivosti. Porodnice St. Mary´s Hospital v londýnské čtvrti Paddington patří k těm nejlepším široko daleko, vyhlášené je především Lindovo křídlo, kde jsou rodičkám plněna všemožná přání. Sice za úplatu, ale to si mohou následníci trůnu dovolit. 

Archie a Lilibet 

Od začátku vztahu prince Harryho a jeho ženy Meghan je jasné, že bude-li to možné, půjde tento pár vždy proti proudu. Původní záměr rodit doma nakonec nevyšel, riziko komplikací bylo příliš vysoké. V londýnské nemocnici Portland, kde stojí základní balíček téměř půl milionu korun a narodily se tu i obě dcery prince Andrewa, nechyběla ani nastávající babička Doria. Na rozdíl od svého bratra Archieho se malá Lilibet narodila už po krušném přesunu Harryho a Meghan za velkou louži. Na svět přišla v kalifornské nemocnici Cottage Hospital. 

Alžběta a Philip 

Kdysi dávno, před bezmála sto lety se narodila královna Alžběta, o pár let dříve princ Philip. Nejdéle vládnoucí britská panovnice, kterou pravděpodobně jen těžko někdo překoná, byla první po mnoha generacích, kdo se narodil mimo zdi paláce. Její matka ji porodila v domě svých rodičů. Královnin manžel spatřil světlo světa na ostrově Korfu, přímo v rodinné vilce Mon Repos. Vše se událo na bytelném stole bez dohledu lékařů. Bohužel byla situace v zemi poměrně vážná a rodina musela utéct. Malý princ - sotva pár dnů na světě - tak zažil velké dobrodružství zabalený jen v dece a ukrytý v bedně na pomeranče. 

Charles 

Porody jeho sourozenců nebyly zdaleka tak “zajímavé”. Jako na prvorozené dítě královny Alžběty se na Charlese upírala velká pozornost. Na svět se mu ale nechtělo a svou matku trápil neuvěřitelných třicet hodin. Vše se odehrávalo přímo v Buckinghamském paláci a šlo o první porod, kterému nepřihlížel ministr vnitra. Princ Philip - nastávající otec - nehodlal čekat na osudnou chvíli, ale notnou část dne trávil u squashe a v soukromém bazénu. Hned na druhý den ale naplánoval opulentní křtiny s vodou přímo z řeky Jordán. 

William 

21. června 1982 nastal den, který se zapsal do historie. Princezna Diana porodila syna, po svém otci Charlesovi přímého následníka britského trůnu. Nic ale nebylo zalité sluncem. Termín porodu se určoval podle volného místa v diáři otce, aby nemusel vynechat zápas póla. Princezna Diana pohlaví očekávaného dítěte sice věděla, ale svému muži ho neprozradila. Charles totiž zoufale toužil po dívce a panovaly obavy, že by mohl být zklamaný. Totéž se odehrávalo i o dva roky později, kdy se narodil princ Harry. Jen co královna Alžběta Williama viděla poprvé, jediné, co ji zaujalo, byla velikost uší, které naštěstí malý princ nezdědil po svém otci. 
 

autor: www.tehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.