Přejít k hlavnímu obsahu

Orgasmus v těhotenství? 5 věcí, které se vyplatí vědět

Orgasmus_tehotenstvi

Dosáhnout kvalitního orgasmu je věda. Jak tvrdí Uznávaná americká sexuoložka B. Whipple, „Lidé jsou asi tak rozdílní jako sněhové vločky. Každá je úplně jiná. A stejně tak jsou rozdílné naše zkušenosti s orgasmem.“ Faktem, však zůstává, že pokud lékař orgasmus nezakázal, může probíhat se vším všudy. Obavy ze ztráty těhotenství či nástupu předčasného porodu jsou zcela zbytečné.

1. Opravdu je ženský orgasmus v těhotenství intenzivnější?

Zatímco „netěhotným“ ženám nejspíš závidíte tělesnou i psychickou pohodu, v sexuálním prožitku skórujete. Těhotenské hormony, obzvlášť oxytocin, produkované v pozdějším stádiu gravidity a po porodu, dovedou zintenzivnit vyvrcholení. Roli zde hraje také vyšší objem krve, která proudí do pohlavních orgánů, včetně dělohy. 

Pokud chcete zažít skutečně bouřlivý orgasmus, v těhotenství máte tu nejlepší šanci.

Vytoužených vrcholných pocitů mohou dosáhnout i ženy, které měly dříve v dosavadním milostném životě problém. 

2. Orgasmus neohrožuje bezpečné těhotenství 

Naopak mu prospívá! Pohlavní styk během těhotenství „je dobrý pro váš organismus, tělesné proporce, srdeční rytmus, vztah s partnerem,…“ vysvětluje sexuolog a autor bestseleru Hot Mamas, Lou Paget. 

Stejné zdravotní benefity přináší i masturbace, ať už klasická nebo s pomocí sexuálních hraček. Pouze ženám, kterým hrozí předčasný porod či krvácení z placenty, lékaři doporučují si toto potěšení odříkat. 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex v těhotenství - třetina žen má v těhotenství větší chuť na sex

10 nejčastějších otázek o sexu v těhotenství

Sex po porodu - až čtvrtina žen trpí i rok po porodu bolestmi při souloži

Plánujete miminko? Nepijte mléko, nejezděte na kole a sex mějte jen 2x týdně

Sex v těhotenství a vše kolem něj, co vás zajímá

3. V těhotenství dosáhnete orgasmu novými, často jednoduššími způsoby 

Prvním předpokladem k vyvrcholení je zvýšený přísun krve do pohlavních orgánů. Těhotné ženy jsou tedy o krok napřed. Propracovat se „nahoru“ během gravidity jde často mnohem snadněji, v některých případech i bez přímého dráždění. 

S miminkem v bříšku ovšem musíte hledat nové pozice, které jsou vám příjemné (a fyzicky dostupné). Blížící se porod vám může zcela znemožnit dopřát si zdroj zdraví, lásky a mládí. Děloha, v které si lebedí velký plod, nebývá schopná stahů. S trochou štěstí orgasmu stále dosáhnete, ale jeho intenzita už nebude taková.

4. Dosáhnete snadnějšího vyvrcholení i po porodu

Ačkoli se toto netýká přímo těhotenství, vyplatí se to vědět: Mnoho žen potvrzuje, že změny v pánevní oblasti během raného mateřství jim umožnily dosáhnout orgasmu rychleji. A prý navždy! 

5. Při orgasmus těhotenské bříško mění tvar 

Během stahů břišních a děložních svalů se vaše bříško formuje do zvláštních tvarů: trojúhelníkového či zašpičatělého, s vrcholem uprostřed bříška, či na straně. Jde o zcela normální jev, kterého se nemusíte obávat. Naopak může jít o zajímavý zážitek. Svalové kontrakce nastávají při orgasmu, nebo těsně po něm. 

Pozor: Po orgasmu v těhotenství můžete zažívat křeče. Tyto křeče vycházející z dělohy jsou jediné „mínus“ milostného prožitku v těhotenství. Ve skutečnosti nastávají po každém orgasmu, ovšem během období miminka v bříšku o sobě dávají mnohem silněji vědět. Přestože co žena (a každý orgasmus), to jiná intenzita, průměrně se rovnají mírným menstruačním bolestem. Stejně tak si můžete všimnout tvrdnutí bříška. 

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.