Přejít k hlavnímu obsahu

Orgasmus v těhotenství? 5 věcí, které se vyplatí vědět

Orgasmus_tehotenstvi

Dosáhnout kvalitního orgasmu je věda. Jak tvrdí Uznávaná americká sexuoložka B. Whipple, „Lidé jsou asi tak rozdílní jako sněhové vločky. Každá je úplně jiná. A stejně tak jsou rozdílné naše zkušenosti s orgasmem.“ Faktem, však zůstává, že pokud lékař orgasmus nezakázal, může probíhat se vším všudy. Obavy ze ztráty těhotenství či nástupu předčasného porodu jsou zcela zbytečné.

1. Opravdu je ženský orgasmus v těhotenství intenzivnější?

Zatímco „netěhotným“ ženám nejspíš závidíte tělesnou i psychickou pohodu, v sexuálním prožitku skórujete. Těhotenské hormony, obzvlášť oxytocin, produkované v pozdějším stádiu gravidity a po porodu, dovedou zintenzivnit vyvrcholení. Roli zde hraje také vyšší objem krve, která proudí do pohlavních orgánů, včetně dělohy. 

Pokud chcete zažít skutečně bouřlivý orgasmus, v těhotenství máte tu nejlepší šanci.

Vytoužených vrcholných pocitů mohou dosáhnout i ženy, které měly dříve v dosavadním milostném životě problém. Také se nemusíte bát používání erotických pomůcek. Pokud už doma nějakou hračku máte, nemusíte ji hned uklízet do šuplíku. Naopak díky těhotenství bude Váš prožitek ještě větší. 

2. Orgasmus neohrožuje bezpečné těhotenství 

Naopak mu prospívá! Pohlavní styk během těhotenství „je dobrý pro váš organismus, tělesné proporce, srdeční rytmus, vztah s partnerem,…“ vysvětluje sexuolog a autor bestseleru Hot Mamas, Lou Paget. 

Stejné zdravotní benefity přináší i masturbace, ať už klasická nebo s pomocí sexuálních hraček. Pouze ženám, kterým hrozí předčasný porod či krvácení z placenty, lékaři doporučují si toto potěšení odříkat. 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex v těhotenství - třetina žen má v těhotenství větší chuť na sex

10 nejčastějších otázek o sexu v těhotenství

Sex po porodu - až čtvrtina žen trpí i rok po porodu bolestmi při souloži

Plánujete miminko? Nepijte mléko, nejezděte na kole a sex mějte jen 2x týdně

Sex v těhotenství a vše kolem něj, co vás zajímá

3. V těhotenství dosáhnete orgasmu novými, často jednoduššími způsoby 

Prvním předpokladem k vyvrcholení je zvýšený přísun krve do pohlavních orgánů. Těhotné ženy jsou tedy o krok napřed. Propracovat se „nahoru“ během gravidity jde často mnohem snadněji, v některých případech i bez přímého dráždění. 

S miminkem v bříšku ovšem musíte hledat nové pozice, které jsou vám příjemné (a fyzicky dostupné). Blížící se porod vám může zcela znemožnit dopřát si zdroj zdraví, lásky a mládí. Děloha, v které si lebedí velký plod, nebývá schopná stahů. S trochou štěstí orgasmu stále dosáhnete, ale jeho intenzita už nebude taková.

4. Dosáhnete snadnějšího vyvrcholení i po porodu

Ačkoli se toto netýká přímo těhotenství, vyplatí se to vědět: Mnoho žen potvrzuje, že změny v pánevní oblasti během raného mateřství jim umožnily dosáhnout orgasmu rychleji. A prý navždy! 

5. Při orgasmus těhotenské bříško mění tvar 

Během stahů břišních a děložních svalů se vaše bříško formuje do zvláštních tvarů: trojúhelníkového či zašpičatělého, s vrcholem uprostřed bříška, či na straně. Jde o zcela normální jev, kterého se nemusíte obávat. Naopak může jít o zajímavý zážitek. Svalové kontrakce nastávají při orgasmu, nebo těsně po něm. 

Pozor: Po orgasmu v těhotenství můžete zažívat křeče. Tyto křeče vycházející z dělohy jsou jediné „mínus“ milostného prožitku v těhotenství. Ve skutečnosti nastávají po každém orgasmu, ovšem během období miminka v bříšku o sobě dávají mnohem silněji vědět. Přestože co žena (a každý orgasmus), to jiná intenzita, průměrně se rovnají mírným menstruačním bolestem. Stejně tak si můžete všimnout tvrdnutí bříška. 

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA