Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zatočit s ranní těhotenskou nevolností?

Nevolnost

Některé budoucí maminky se potýkají s ranní nevolností. Ta se projevuje žaludkem na vodě a pocity na zvracení. Tyto ranní nevolnosti se vyskytují v různém stadiu těhotenství. Jejich příčinou jsou hormonální změny, které se odehrávají v těle ženy. Někoho trápí pouze ráno, některé ženy i během celého dne.

Jak se vyhnout nevolnosti?

Pokud i vy patříte do té skupiny žen, které těhotenské nevolnosti trápí, můžete vyzkoušet některý z níže uvedených tipů.

Ranní sousto v posteli

Na nočním stolku mějte připravené suchary nebo nějakou sladkou sušenku, kousek celozrnného chleba nebo ovoce. Než vstanete z postele, snězte několik malých soust. Během noci se totiž snižuje hladina cukru v těle a ranní snídaní v posteli ji zase, o malinko, zvednete. Tím se můžete vyhnout ranní nevolnosti. POZOR – není to však náhrada za plnohodnotnou snídani, kterou si vychutnáte později.

Pomalejší vstávání

Natáhněte si budíka o nějakou tu minutu dříve a po probuzení ještě chvilku ležte. Protáhněte se a teprve pak zlehka vstávejte. Nejprve se posaďte, spusťte nohy z postele a teprve po malé chvilce vstaňte. Ranním shonem můžete podrážděný žaludek ještě více rozhoupat. Není tedy od věci dopřát si trochu toho klidu.

Častější jídlo v menších dávkách

Nevolnost nemusí být vyvolána pouze plným žaludkem. Její příčinou může být i hlad. Je tedy dobré zaměřit se na to, aby nebyl žaludek úplně prázdný. Jezte menší porce, ale zato častěji. Mějte u sebe vždy něco na zakousnutí. Může to být třeba ovoce, jogurt nebo cereální tyčinka.

Pozor na tučná jídla a kofein

Některé pokrmy mohou žaludek dráždit. Patří mezi ně především jídla tučnější nebo kořeněná. Neplechu nadělají i pokrmy upravované smažením. Ani kofein není v tomto období příliš vhodný. Dehydratuje organismus a stojí za nutkáním zvracet.

Dostatečný pitný režim

Kromě klasické vody zařaďte do pitného režimu i bylinné nápoje. Heřmánek podporuje trávení, fenykl zklidní žaludek a meduňka potlačí nechutenství a zvracení.

autor: www.tehotenstvi.cz | makawiel.cz
kategorie: Těhotenství

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA