Přejít k hlavnímu obsahu

Dítě ve zlaté kleci - výhra nebo trest?

Dárky těhotenství

Bohatství a nadbytek peněz je pro život nesporná výhoda. I život s dítětem to rodičům značně ulehčuje. Ale všechno má svou mez a okaté upozorňování na to, že ekonomicky převyšujete všechny široko daleko, je mu spíš na škodu. 
 

Možnosti jsou luxus 

První, co člověka napadne, je bez diskuze závist. Svým způsobem je to tak, přirozeně. Je pochopitelné, že rodina, která se děsí rozbité pračky nebo rozsednutých brýlí, bude závidět movitějším. Nejde jen o oblečení, auta, byt a všemožné vymoženosti, ale luxus v podobě možnosti vzít si neplacené volno, najmout si pomocnici na úklid nebo hlídání, cestovat bez omezení po Evropě i daleko za oceán. Ne každý si může dovolit dovolenou ve švýcarských Alpách, relax ve Špindlu, romantiku v Provence, poznávací zájezd v Barceloně, dobrodružství v Botswaně a relax na Zanzibaru a k tomu luxusní BMW, byt v centru Krumlova, chalupu v Beskydech, značkové oblečení a tomu všemu odpovídající kulturní vyžití. Těžko se to přiznává. Je ale život v pozlátku to, co dítě skutečně chce? Co potřebuje? To, co ho činí bezelstným a bezdpodmínečně šťastným? 

První střípky ze svého života, které si dítě uchová do dospělosti, se odehrávají na sklonku třetího roku. Do té doby potřebuje především lásku, blízkost a pochopení. Emoční podpora má pro něj mnohem větší hodnotu než plyšové hračky, značkové oblečení a dovolené daleko za hranicemi. Bohatství není špatné, ale musí se dávkovat s rozmyslem. Dítě nemá tak citlivé rozlišovací schopnosti a má stejně velkou radost z karety na pláži jako z pohlazení daňka v oboře za městem. Potřebuje kamarády, sociální interakci, chce rozpoznávat emoce a hledat svoje vlastní hranice a limity.

Výstřelky slavných 

Celebrity patří do skupiny těch, kteří si díky nahromaděnému majetku a tučným kontům mohou dovolit téměř cokoliv. Svoje děti tak od narození nezahrnují jen láskou, ale i luxusem, o kterém si smrtelník může nechat zdát. 

Bývalí manželé Tom Cruise a Katie Holmes spolu mají dceru Suri. Není tajemstvím, že dárky k Vánocům sváželi kamionem. Od dětství patřila k módním ikonám a cestu do Paříže, aby se s otcem viděla pár hodin, si odbyla v soukromém tryskáči. 

Kylie Jenner je nejmladší dolarovou miliardářkou, která svého jmění dosáhla svépomocí (pomineme-li rodinnou reality show a slavné jméno). Její dcera Stormi Webster žije ve zlaté kleci. Nemluvě o oblečení a doplňcích, to jsou ty nejmenší položky. Mnohem větší pozornost si zaslouží zmenšenina maminčina auta, legendární oslavy narozenin nebo luxusní aktovka do školky od Hermes Taurillon Clemence Kelly Ado Backpack za neuvěřitelných 12 tisíc dolarů (bezmála 280 tisíc korun). 

Na podobné vlně se nese výchova rapperky Cardi B. Malá Kulture má svůj vlastní instagramový účet, kde ji sleduje přes milion fanoušků. Vlastní kabelku za 200 tisíc korun, diamantový náramek za 2 miliony korun a panenku od návrhářského dua za více než dvacet tisíc korun. Podle videa na sociálních sítích měla ale z hračky větší radost slavná maminka. 

Dominika Cibulková se láskou k luxusu netají. A její syn rozhodně nestrádá. Má za sebou dovolenou na Maledivách, ve výbavě mu nechybí jídelní set od Diora za čtyřiadvacet tisíc korun a pokojíček od designérky Romi Klimekové. A oslava narozenin byla na slovenské poměry skutečně opulentní a připomínala dostihy v Ascotu. 

Jako protipól působí herečka Sarah Jessica Parker, která se netajila tím, že v rámci úspor oblékala děti do kousků ze second handů. A dozajista nebyla jediná, jen se tím lidé často nechlubí a netouží po pozornosti médií. 
 

autor: www.tehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Děti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.