Přejít k hlavnímu obsahu

Několik tipů, jak si udělat čas na svého partnera po narození dítěte

S narozením dítěte přijde rušnější život – ale také méně času, který můžete trávit jen se svým partnerem. Je normální, že bude váš vztah často hrát druhé housle, alespoň po dobu prvního roku dítěte. Váš partner se může cítit trochu přehlížený, protože veškerý čas věnujete potřebám miminka. Je ale velmi důležité vybojovat si alespoň několik společných okamžiků každý den - poslouchat své oblíbené CD, projít se kolem bloku nebo si pustit film. Pamatujte si, že šťastný rodič přispívá k šťastnějšímu vztahu a šťastnějšímu dítěti.

Zde je několik návrhů, jak si udělat čas na svého partnera:

Jděte na večeři nebo do kina

Zajistěte si hlídání dítěte a zajděte si večer do restaurace nebo na nějaký zajímavý film do kina. Je-li problémem cena za hlídání nebo máte obavu nechat dítě hlídat někým, koho neznáte - požádejte některého člena rodiny nebo přítele, aby na vaše dítě na pár hodin dohlídnul. A pamatujte si, že nemusíte pryč dlouho do noci: cílem je jednoduše získat nějaký čas o samotě s partnerem.

Udělejte si doma hezký večer

Věnovat se jeden druhému můžete i doma. Jakmile bude mít vaše dítě svůj režim a vy budete vědět, že usne alespoň na několik hodin - využijte příležitosti. Sedněte si spolu a věnujte se jeden druhému. Až příliš často zapomínají noví rodiče na oční kontakt mezi sebou. Tím, že získáte takové momenty, se budete cítit více propojeni a v kontaktu. Je také pravděpodobné, že začnete mít opět sex.

Buďte kreativní

Nemusíte ale čekat na večer až dáte dítě spát. Můžete například počkat na partnera a doprovodit ho cestou z práce. Nebo se domluvte na společném obědě. Takto strávený společný čas v polovině dne může být velmi příjemný pro oba. Partner si odpočine od pracovních povinností a vy mu např. sdělíte co vaše miminko za dopoledne provádělo nebo ukážete zajímavé fotky, které jste s ním nafotila!

Vytvořte si pravidlo

Vytvořte si pravidlo na čas strávený jen s partnerem – můžete např. pravidelně chodit za společným zájmem jako je sport nebo divadlo. Pokud budete mít vstupenky předem, budete se na takový čas, který věnujete jen sobě těšit. Podmínkou je mít na tyto dny spolehlivé hlídání vašeho dítěte nebo dětí.

Podnikejte něco o víkendech

Zabalte plenky a další potřeby pro miminko do tašky a užijte si víkendové činnosti jako rodina, někde v přírodě nebo na nějaké víkendové akci pro děti a rodiče – stačí procházet internet a taková místa jistě objevíte!

Vytvořte popracovní rituály

Udělejte si společnou procházku každé odpoledne nebo podvečer, až přijde váš partner z práce. Takový čas na čerstvém vzduchu bude prospěšný pro vás, partnera i dítě. Navíc pokud si chcete spravit po těhotenství a porodu postavu, je takovýto pravidelný pohyb velmi přínosný.

Hrajte hry

Hry jsou skvělý způsob, jak se smát a bavit se společně. Takže neváhejte oprášit balíček karet, Člověče, nezlob se nebo Scrabble a dejte se do hraní! Křížovky nebo sudoku jsou také způsob, jak se k sobě přitulit na gauči.

Těhotenství.cz, Foto: Pixmac

autor:
kategorie: Děti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.