Přejít k hlavnímu obsahu

Sedí vám krém? Pořiďte si celou sadu

Krém

Hledání toho správného krému je stejně náročný proces jako pátrání po muži, který vás v životě udělá šťastnou. Snaha a vůle se ale vyplácí. “To pravé” čeká na každého. Stačí jen neztrácet naději a nekombinovat. 
 

Chaos v hlavní roli 

V kosmetických taštičkách je často velký zmatek. Každý produkt od jiné značky, desítky léčivých výtažků, různé vůně i konzistence. O cenové kategorii nemluvě. Nemůžete se ale divit, že některé krémy nefungují, když co dvě nebo tři hodiny na pleť aplikujete přípravky s jinými účinky, přebíjíte jedno druhým a zatěžujete kůži a budujete na ní nepropustnou vrstvu. Právě časté změny stojí za častým podrážděním a zvýšenou citlivostí na nové produkty. Po měsících experimentů už vás nespasí ani krémy s ryze přírodním složením. Kůže je totiž rezervovaná a bázlivá. Reaguje předčasně a snaží se dát vám jasný signál, že konzistentní péče je to pravé a na značce ani ceně nezáleží. Bohužel, realita je často jiná. 

Krém na prvním místě

Základem kosmetické rutiny je denní krém. Péči o pleť na něm staví téměř všechny ženy a to ostatní je nadbytečné. Portfolio produktů se sice s postupem času rozšiřuje, ale nad krém pro denní použití není. Důvodů je několik: 

  • Ranní rituál - krém nanášíte krátce po probuzení a máte pocit, že děláte něco pro svoji pleť každý den 
  • Nové Já - po aplikaci je pleť hydratovaná a svěží, dobrý pocit ze sebe samotné na sebe nenechá dlouho čekat 
  • Cena - částka vynaložená za denní krém se liší. Levnější i dražší produkty ale budí dojem, že jeden přípravek nahradí spoustu dalších - vody, séra a tonika. 

Poslední bod je kamenem úrazu. Tvrzení, že krém může fungovat jako náhražka za komplexní péči o pleť, je přinejmenším hloupé a po letech takové praxe by vás chatrný stav kůže přesvědčil o skutečné pravdě. Krém je v rámci péče samostatnou jednotkou, kterou byste měly doplnit dalšími výrobky, které společně vytvoří jedinečné prostředí pro vaši pleť. 

Tah na branku 

Pokud máte to štěstí a našly jste pleťový krém, který vám vyhovuje, zapátrejte v obchodech po celé kosmetické řadě. Bude totiž postavená na stejné vůni i složení. Minimalizujete tak riziko nežádoucích reakcí a podráždění. Značka Epiderma má v nabídce několik pečujících programů, díky kterým můžete své pleti dopřát vše, co si jen citlivá pokožka žádá. 

Důsledná péče o pleť se ale netýká jen kvalitních produktů s důrazem na složení a původ. Bez rituálů v podobě každodenního odlíčení a maximálního respektu ke všem kožních anomáliím to nepůjde. A to je záležitost čistě ve vašich rukách. Vnímání diskomfortu za vás nikdo neudělá. 

autor: www.tehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku

Johanka (neověřeno) | Út 21.12.2021 08:22

Přesně taky si myslím že čím míň se kosmetika kombinuje tím může mít i lepší účinek. Mě poslední dobou zaujala tahle přírodní kosmetika. Sice je trochu dražší ale za to kvalitní. A mají tam právě taky i nějaké ty sady. Rozdělené třeba, třeba i pro mateřství péče o pleť atd..

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.