Přejít k hlavnímu obsahu

Čekání na Godota: Výsledky péče si dávají na čas

Zdravá pleť

Všichni chtějí mít pleť i vlasy jako ze žurnálu. Není třeba po týdnu novou kosmetiku zavrhnout a zmateně hledat náhradu. Každá změna totiž vyžaduje čas a ten je v tomto případě nejcennější komoditou, které se pleti často nedostává.

Stále stejný scénář 

S nadšením rozbalujete nový krém a před očima se vám dokola přehrává reklama z televize, kde měla modelka pleť jemnou, prozářenou, bez jediné vrásky, bez skvrn, šťavnatou. Nanášíte na prsty množství o velikosti kuličky hrášku a naučenými tahy vmasírujete do celého obličeje a oblasti krku. Cítíte, jak se krém vstřebává, jak vás hladí a rozmaluje. Téměř okamžitě. Tělem vám proudí ryzí štěstí, že jste konečně našly recept na opravdovou krásu. Po pár minutách otevřete oči a .. nic. Jste pořád stejná. Kolem očí a úst drobné vrásky, jedna výrazná rýha na čele od věčného mračení, kolem brady skupinka pigmentových skvrn a povislé koutky a barva lehce do šeda. Smutně se podíváte na kelímek krému a hlavou vám proběhne, co jste si mohly za ty zbytečně vynaložené peníze koupit jiného. Klasický postup většiny žen, které čekají zázraky, ale nedají kosmetickým přípravkům dostatek času, aby mohly zareagovat a začít pracovat na změnách od píky. 

Kolik času je tak akorát? 

Otázkou zůstává, jak dlouho zkoušet nový produkt, aby se mohly naplno projevit jeho účinky. Může se stát, že po pár dnech pocítíte nepříjemné pnutí a nežádoucí změny jako vysušenou kůži, drobné vyrážky nebo pálení. V takovém případě krém vyřaďte, dráždí vás a z dlouhodobého hlediska by pleti jen uškodil. V opačném případě mu ale dejte jeden měsíc až šest týdnů. Je to časové rozmezí, kdy byste měly začít vnímat první změny jako mírnou redukci vrásek, zhutnění pleti a lepší hydrataci, zjemnění svrchní vrstvy a účinný boj s flíčky a skvrnami. Proces je postupný a dá se s nadsázkou říct, že čím rychleji změna nastoupí (v řádu dnů), tím pomíjivější účinek bývá a stav kůže se po otupění vůči novému krému rychle vrátí do starých kolejí. 

Se změnami opatrně 

Pokud měníte krémy stejně často jako ponožky, zaděláváte si na problém. Pokožka bude zmatená a jen těžko rozezná, na co se zaměřit. Na jedné straně může i na hydratační a nedráždivé produkty reagovat přehnaně a odmítat je, na straně druhé se obrní zvýšenou schopností bránit se a doba kladné odpovědi na nové podněty se výrazně prodlouží. Pokud už se rozhodnete pro novou kosmetiku, dejte pleti čas, aby se se situací srovnala a nechala ji v klidu účinkovat. V opačném případě vám nepomůže žádný krém - drahý, levný, hutný, přírodní. Nehledě na to, že všechny neduhy, se kterými bojujete, se stanou trvalejší a odolnější. Každému vyhovuje něco jiného a musíte hledat, ale nevyznáte-li se ve změti produktů a reklam, vsaďte na osvědčenou kvalitu - značku Epiderma. Veškerá kosmetika vzniká s důrazem na kvalitu a vybrané ingredience. Nemůžete šlápnout vedle. 
 

autor: www.tehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.