Přejít k hlavnímu obsahu

Promyšlený tah aneb nanášejte kosmetiku správně

Pleťový krém

Vydáváte se z peněz a zkoušíte všechno možné, abyste vypadali jako ze žurnálu. Péče ale nestojí jen na kvalitním krému. Osvojte si rituály, které vám cestu za dokonalostí usnadní. Správný postup při aplikaci je nezbytnost. 

Proti zdi 

Může se to zdát jako malichernost, ale tah, směr a tlak se velkou měrou podílejí na tom, jak dobře se krém vstřebá a s jakou silou bude účinkovat. Největším paradoxem ale je, že se soustavnou péčí snažíte zabránit vzniku dalších vrásek a zjemnit ty stávající, ale chybným nanášením můžete podpořit jejich rozvoj a na obličeji si jich neobratnými prsty pár vyčarovat. Samozřejmě se neprojeví hned, ale po měsících úporných snah vám zbydou jen oči pro pláč a tvář svraštělá jako zapomenutá švestka. 

Pocit hydratované pleti je sice k nezaplacení, ale pokud aplikace neprobíhá podle pravidel, čeká na vás sotva poloviční účinek. Na jedné straně primitivní záležitost, kterou by si měl logicky vyvodit úplně každý, na straně druhé základ, který se ve velké míře opomíjí a upozaďuje. Týden jste z nového krému nadšení a pak se začnou rojit pochybnosti. Zažili je všichni. 

  • Zvolila jsem správně? Ten krém vůbec nehydratuje. 
  • Trvá to věčnost. Musím čekat, abych mohla nanést make-up. 
  • Je na mě moc mastný. Vrstva na tvářích mě dohání k šílenství. 

Množství se liší, tahy ne 

Způsob nanášení krému se různí podle jeho konzistence a složení. Produkty s velkým podílem vody nejsou omezeny množstvím, krémy na bázi olejů nebo rostlinných másel jsou na tom jinak a stačí sotva jeden smočený prst. Vybírejte ze široké nabídky české firmy Epiderma. Nezajímají se jen o krémy jako takové, ale pozornost upínají na kvalitu a speciální řady, které si poradí s téměř každým kožním neduhem. Vybírejte podle “chuti” a nechte se opájet úpornou snahou rozmazlit vás a dotáhnout vše k dokonalosti. 

Každý si potrpí na něco jiného

Začneme očním okolím a částmi obličeje, které vyžadují speciální přístup. Abyste předešli tvorbě dalších vrásek a zbytečnému namáhání jemné kůže, přípravky jen zlehka vklepávejte. Je to sice časově náročnější, ale stokrát se vám takový přístup vyplatí. Postupujte vždy od vnitřního koutku u nadočnicového oblouku k vnějšímu konci a na cestě zpět kopírujte spodní linii oka směrem k nosu. 

I nanášení krému na zbytek obličeje má svá pravidla. Práci zahajte v oblasti dekoltu a stoupejte ke krku, přípravek jemně roztírejte do stran a po spodní straně brady a čelisti. Na tento krok se často zapomíná a na prahu padesátky začínají ženy poprvé vnímat, že i přes všechny experimenty a pokusy o mladistvý vzhled je stav kůže na krku vždy prozradí. Další na řadě je brada. Od jejího středu roztírejte krém do stran a lehce vzhůru, stejně tak od nosu na tváře až ke spánkům, od kořene nosu lehce nad obočí. U čela ženy chybují nejčastěji. Krém se snaží vmasírovat do kůže krouživými pohyby, mění směr a intenzitu. Je to jako připravovat živnou půdu pro vznik vrásek. Buďte jemné a udržujte stejný směr - od středu do stran. Nestyďte se za to, že jste citlivky. Pleť vám to tisíckrát vrátí. 
 

autor: www.tehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.