8. týden těhotenství | Těhotenství.cz

8. týden těhotenství

8. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Délka plodu v 8 týdnu těhotenstvíinfo-icon je přibližně 2,5 cm a jeho váha je 2 až 3 gramy. Tvoří se vnitřní části uší, dítěinfo-icon si tím udržuje rovnováhu a sluch. Již rozeznáváme obličej - nos je zašpiča­tělý, jsou vytvořeny nozdry, obě strany čelisti se spojily a vytvořily ústa, plodinfo-icon má jazyk. Rozpoznáváme ramínka, lokty a hýždě. Prsty jsou zřetelnější, ale stále ještě spojeny kožní blanou. Plod nazýváme fetus.

Změnyinfo-icon, ke kterým dochází u ženy v průběhu těhotenství, způsobují mimo jiné také větší únavu a pocity vyčerpání. Jak na nespavost v jednotlivých trimestrech?

I během těhotenství si můžete užívat s partnerem sexu. Některé ženy mají sexuální chutěinfo-icon silnější, některé naopak slabší. Přečtěte si 10 nejčastějších otázek o sexu v těhotenství.

Pokud jste pravidelnou dárkyní krve, musíte nyní dárcovství přerušit. Během těhotenství se objem krve sice zvýší až o 50%, ale je to z důvodů požadavků miminka. Těhotenství trvá devět kalendářních měsíců. Lékaři však určují stáří miminka podle tzv. lunárních měsíců - je jich 10 a každý má 28 dní, proto má pak těhotenství 40 týdnů. Podívejte se na tabulku týdnů/měsíců těhotenství.

I když je všeobecně dobře známo, že kouřeníinfo-icon v těhotenství je nebezpečné, je stále značné množství nastávajících maminek, které kouří i přesto že nosí v bříšku miminkoinfo-icon. Mimo jiné může kouření v těhotenství poškodit reprodukční schopnosti synů 

Začátek těhotenstvíinfo-icon je emocionální a vzrušující období, zvláště pokud čekáte první dítě. Mnoho změn ve vašem těle je naprosto normálních a většina žen má také bezproblémové a zdravé těhotenství. Přesto, jsou některé příznaky, kterým budete muset věnovat více pozornosti.

Velikost plodu v 8 týdnu těhotenství je srovnatelná s malinou.

Velikost plodu v 8.týdnu těhotenství

8. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

 

Předchozí týden

Další týden

 

Foto: Lelik759/Pixmac