Přejít k hlavnímu obsahu

Celebrity a zákaz dětí na sociálních sítích

Sociální sítě

Sociální sítě občas ve společnosti hodně rezonují a neexistuje na ně jednotný názor. Někdo jim dává prostor i v osobním životě, jiný je míjí a nezajímá se o ně. Dokud rozhodujete člověk sám za sebe, je to v pořádku, ale jak je to s dětmi? 
 

V dobrém i zlém 

Ve světě celebrit je většina názorů extrémních a často se rozhodují “buď a nebo”. A tak zatímco na jedné straně stojí ti, co se nezdráhají ukázat tvář svých dětí celému světu a podělit se o střípky ze života boháčů, herců, zpěváků nebo jiných umělců, na druhé jsou ti, kterým je takové vystupování proti srsti a soukromí svých potomků úzkostlivě chrání. Je to tak padesát na padesát, nedá se říct, že by jedna skupina byla početnější. Všichni mají pro svoje jednání pádné a nezpochybnitelné důvody. 

Pravda je taková, že všechny fotografie a videa na sociálních sítích jsou volně přístupná a stažitelná. Teoreticky byste měli požádat o souhlas ohledně šíření, ale běžně se tato praxe obchází a to, co uveřejníte, dáváte do rukou úplně všem. A tak se může stát, že se objeví lidé s ne zcela dobrými úmysly a rozjede se řetězec nepříjemností. Ne všichni jsou hodní a vřelí, ne všichni ctí právo na soukromí a osobní život, autorská práva. Online svět je v tomto směru krutý a neústupný. Nehledě na skupinku existencí, které si dělají na děti zálusk. Bohužel i takové případy tady jsou. 

Mezi slavnými 

Mezi celebritami je mnoho těch, kteří svoje děti neukazují. A rozhodně se za takový přístup k sociálním sítím nestydí. A to i přesto, že samy jsou tam velice aktivní a často zveřejňují obsah, který odhaluje víc než je standard. 

Heidi Klum 

Německá modelka Heidi Klum má o několik let mladšího manžela a její instagramový účet je plný fotografií v bikinách nebo spodním prádle, nechybí ani rozverné tanečky. Své dceři Leni ale působení v online prostoru zakazovala a nebylo možné ji přesvědčit o opaku. Dnes je z ní modelka a jde v matčiných šlépějích. Ale Heidi je i tak přesvědčená, že na sociálních sítích by narazila na špatné lidi, pokřivila si úsudek a pár zbytečných ran by dostalo i její sebevědomí. 

Halle Berry 

Oscarová herečka Halle Berry má miliony fanoušků a na sociálních sítích je poměrně aktivní, překvapuje přístupem k módě, baví vlasovými proměnami a poctivě dokumentuje natáčení nových snímků a především pokroky v posilování, které je poslední roky její vášní. Na děti má ale stejně jako Heidi Klum jiné měřítko. Pokud už je fotí a snímky zveřejní, jsou děti vždy postavené tak, aby jim nebylo vidět do obličeje. Nijak jí to ale nelimituje, je poměrně kreativní a fotky nejsou nudné ani trapné. Jen našla cestu, jak sdílet svůj život s celým světem a zároveň bránit soukromí svých dětí. Ideální přístup do dnešní doby. 

Kristen Bell 

Herečka Kristen Bell je sama o sobě poměrně nenápadná, nebaví skandály ani skeči, nepotřebuje na sebe příliš upozorňovat. Mluví za ni především práce. Když v roce 2014 porodila, dala do médií prohlášení, kde uvedla, že bude zakrývat obličeje dětí vtipnými emotikony a počká, aby se děti jednou samy rozhodly, jak chtějí k sociálním sítím přistupovat. 

Ve světě i mnohem blíž 

Podobný názor má například i Eva Mendes a Ryan Gosling nebo Adele, která opakovaně prohlašuje, že soukromí jejího syna je pro ni vším a udělá pro něj cokoliv. A zatím se jí to daří. I v Čechách a na Slovensku je početná skupina rodičů, kteří se zveřejňování skutečné podoby na sítích brání. Jednou z nich je například hojně oceňovaná dvojnásobná maminka Tereza Ramba, moderátorka a manželka rappera Rytmuse Jasmina Alagič, “zlatá slavice” Ewa Farná, DJka Andrea Pomeje, spisovatelka a herečka Marie Doležalová, herečka Miluše Bittnerová a spousta dalších. 
 

autor: www.mojetehotenstvi.cz | Marcela Svobodová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.