Přejít k hlavnímu obsahu

16. týden těhotenství

16. týden těhotenství

V šestnáctém týdnu těhotenství by se vám mělo začít ukazovat těhotenské bříško. Podívejte se na vše, co se děje s vaším miminkem, tělem a jaké příznaky očekávat. 

Jak velké je mé miminko v 16. týdnu těhotenství? 

Vaše miminko měří jako avokádo, zhruba 11,6 centimetrů. Může vážit od 450 do 1 800 gramů. Roste rychlostí blesku! 

Dítě zesiluje, má vyvinuté nohy a ruce, jeho uši vnímají zvuky, funguje hmat a chuťové pohárky, vyvíjí se chrup, rostou vlásky, řasy a obočí, tvoří se imunitní systém. Tělíčko je pokryto jemným chmýřím - lanugem.

Na končetinách se vytvořily klouby, vyvíjí se pevné kosti. Kůže je průhledná, je vidět cévní systém děťátka. Silněji kope. Má vyvinuté po­hlavní orgány.

Na ultrazvuku můžeme pozorovat, jak si cucá paleček nebo škytá. Blíží se den, kdy poprvé zaznamenáte život ve vašem bříšku.

Miminko má v děloze dostatek prostoru a vy začnete vnímat jemné dotyky a pohyby malých nožek. Ženy - vícerodičky jsou k prvním projevům dítěte vnímavější, proto je zaznamenávají dříve než prvorodičky. Tedy asi kolem 18. týdne těhotenství.

TĚHOTENSTVÍ TÝDEN PO TÝDNU

Co se s děje s mým miminkem v 16. týdnu těhotenství? 

  • Začíná dělat grimasy 
  • Slyší zvuky zvenčí, například hlasy a hudbu 
  • Jeho srdce denně přečerpá 28 litrů krve 
  • Objevují se mu první vlasové linie 
  • Umí pevněji držet hlavu vzpřímeně 

Obličejové svaly se už dovedou pohybovat. Proto miminko začne dělat tento týden výrazy tváře, ačkoli nad nimi ještě nemá kontrolu. 

Váš plod už více připomíná hotového človíčka. Ve skutečnosti musí ale ve vývoji urazit ještě dlouhou cestu. Například má stále průsvitnou kůži, a naopak žádný tělesný tuk. Buďte ale bez obav. V následujících týdnech zažije další prudký vývoj.  

Už od minulého týdne se mohlo dítě naučit slyšet váš hlas, zvuky trávicího traktu (nemějte obavy, uklidňují ho a líbí se mu) a hudbu, kterou mu pouštíte. Studie dokonce prokázaly, že skladby, které miminko v děloze slyší, pozná i po narození. 

Co se s děje s mým tělem v šestnáctém týdnu těhotenství 

Spolu s těhotenským bříškem s největší pravděpodobností přijdou i potíže s váhou. Pro vaše tělo a miminko je prospěšné, pokud přiberete 1,8 kilogramů za měsíc. Proto nastal ten správný čas vybavit váš těhotenský šatník. 

Co se s děje s mým tělem v 16. týdnu těhotenství 

Spolu s těhotenským bříškem s největší pravděpodobností přijdou i potíže s váhou. Pro vaše tělo a miminko je prospěšné, pokud přiberete 1,8 kilogramů za měsíc. Proto nastal ten správný čas vybavit váš těhotenský šatník. 

11 nejčastějších příznaků, kterých si všímat v 16. týdnu těhotenství 

1. Krvácení z nosu 

Nosní sliznice začne nabobtnávat. Budete se nejspíš cítit ucpaná a občas se nevyhnete ani krvácení z nosu. Pokud je váš stav těžko snesitelný, požádejte praktického lékaře o nosní sprej bezpečný pro těhotné ženy. Případně vyzkoušejte nosní proužky. 

2. Tmavá nebo pigmentovaná kůže 

Běžnými příklady jsou dvorec kolem bradavky a krtky, pihy a znaménka ztmavnutí.  

Těhotenské hormony obvykle také zvýší pigmentaci kůže. Můžete si tak všimnout na vašem těle tmavšího zabarvení. Často jde o oblasti kolem prsního dvorce, pih, mateřského znaménka, dále v oblasti střední čáry břicha a na přirození. Po hyperpigmentaci nebude za nedlouho po porodu ani památky, buďte bez obav. 

3. Zářící kůže 

V těhotenství se vaše vizáž může více změnit než jen naskočením hnědých skvrn na pokožce. Některé ženy získají i jiný odstín pleti. Obvykle vypadá i lesklejší a svěží. Důvod? Kvůli silnějšímu krevnímu oběhu proudí cévami větší množství krve, což se navenek projeví zarudnutím kůže.  

Kromě toho hormony mohou stimulovat kožní žlázy k vylučování více oleje. To způsobuje její typický lesk. 

4. Poševní výtok 

Tento příznak může během těhotenství mnohokrát zmizet a znovu na vás vybafnout. Výtok je zcela pro těhotnou normální. Navíc tělu velmi prospívá, jelikož chrání porodní cesty před infekcí. Aby vám nepůsobil nepříjemnosti, vyplatí se používat tenké slipové vložky. 

5. Těhotenský mozek  

Dalším příznakem, o kterém jste jistě už slyšela! Není jasné, proč během gravidity zapomínáte nebo zažíváte zmatenost. Může jít o směs únavy, hormonálních změn nebo prostě o fakt, že se toho ve vašem životě a těle hodně děje! 

6. Křečové žíly 

Další příznak, ze kterého zřejmě nebudete skákat radostí. Abyste metličkovité a zprohýbané žíly skryla, vyplatí se dávat nohy nahoru a postupně přibírat na váze. Snížíte tím tlak na oběhový systém.  

7. Zácpa 

Další příznak-recidivista. Těhotenské hormony a rozšiřující se děloha, která vyvíjí tlak na vaše střeva, může zpomalovat vyprazdňování. Vypijte denně alespoň dva litry vody a udržujte věci v pohybu hroznovým vínem, jablkem nebo sušenými fíky. 

8. Bolesti zad 

Bolestivá záda jsou častým a velmi otravným příznakem těhotenství, zvlášť v první polovině. Obvykle jdou ruku v ruce s růstem prsou během gravidity. Vyzkoušejte nízko nárazové (nízko dopadové) cvičení a pravidelně se protahujte. 

9. Výraznější ňadra 

Většina budoucích maminek tento efekt těhotenství uvítá. Pokud však vaše poprsí bylo již dříve dominantou, další růst vám může působit nepohodlí. Nebojte se, po porodu se to zpraví. Jestli se rozhodnete kojit, vaše prsa se navrátí do původní velikosti před těhotenstvím. Nemusíte tedy vaši milovanou podprsenku věnovat charitě. 

10. Krvácení dásní 

O tomto příznaku se sice moc nemluví, ale sužuje zhruba 90 % těhotných žen. Zjistěte, jak se správně starat o zuby a předejít těhotenské gingivitidě. 

11. Suché, svědící a citlivé oči 

Nový příznak na těhotenské scéně! Jeho tvůrci se nazývají (zase) těhotenské hormony. Sáhněte po očních kapkách nebo oční vaničce na výplach očí. Předtím se ale poraďte s lékařem, co je pro vás vhodné. 

Co bych měla udělat v 16. týdnu těhotenství? 

Šup do obchodu pro těhotenskou podprsenku! Váš těhotenský šatník musíte obohatit i o tento kus oblečení. Díky těhotenským hormonům vaše se vaše prsa zvětší klidně o dvě čísla. Takže vybírejte pořádně velké košíčky a prodyšný materiál. Zakupte si pohodlnou podprsenku bez kostic, které by se mohly zabořit do první tkáně a poškozovat ji. 

Co těhotné ženy nejčastěji zajímá v šestnáctém týdnu těhotenství? 

  • Čeká mě v 16. týdnu další ultrazvuk? 

V šestnáctém týdnu máte od screeningů volno. Pouze pokud vám ještě neprováděli kombinovaný test, uskuteční se tento týden. V případě, že lékař nalezne nějaké anomálie, doporučí vám další vyšetření (např. genetické vyšetření či odběr plodové vody). 

  • Jak poznám, že čekám kluka? 

V povědomí veřejnosti koluje spousta babských rad, které „zaručeně“ zjistí pohlaví dítěte. Jedinou vědeckou a skutečně fungující metodou je však 20 týdenní screening. Proč ale nevyzkoušet zatím i jiné tipy, abyste nebádala úplně naslepo? 

Kolik týdnů je mému miminku v 16. týdnu těhotenství? 

V šestnácti týdnech už dá těhotenská matematika pořádně zabrat. S praktickým návodem bude však hračka vypočítat věk dítěte. Nyní je vaše děťátko staré čtrnáct týdnů. 

Jak bude vypadat mé těhotenské bříško v 16. týdnu? 

V této fázi těhotenství se většině ženám už klube, ovšem velmi záleží velikosti vás a miminka. Čím jste mladší, tím zpravidla později se začne vaše bříško ukazovat. Plnoštíhlé maminky si také mohou všimnout bříška déle než v 16. týdnu. 

Stalo se ve vašem šestnáctém týdnu těhotenství něco zajímavého? Sdílejte své zkušenosti na našem Facebooku!  

Tipy na další články

Kromě pravidelných kontrol u gynekologa vás čekají některá speciální vyšetření. Jaké jsou vyšetřovací a diagnostické metody ve 2. trimestru těhotenství?

TIP: Masáž v těhotenství může být velmi prospěšné pro vaše fyziologické, psychické a emocionální zdraví po celou dobu devíti měsíců.

80 % žen trpí v těhotenství bolestmi zad a otoky nohou, i ve vysokém stupni gravidity však nosí podpatky

16 týden těhotenství diskuze

16. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

Předchozí týden

Další týden

Diskuze k článku

AnthonyBup (neověřeno) | Po 27.05.2024 02:37

Лучшее решение для кухни! Качество на высоте, заказал здесь и не пожалел https://kupitkuhnyunedorogo.ru/.

AnthonyBup (neověřeno) | Po 27.05.2024 02:38

С нами вы можете быть уверены, что ваша кухня будет не только красивой, но и удобной https://kupitkuhnyunedorogo.ru/. Доверьте нам создание вашего кулинарного убежища https://kupitkuhnyunedorogo.ru/!

MatthewAgord (neověřeno) | Po 27.05.2024 03:12

Погрузитесь в мир волшебства и вкуса вместе с нашими талантливыми поварами и артистами https://kupitkuhnyucena6.ru/!

Richardpiera (neověřeno) | Po 27.05.2024 04:50

Уникальные кухни на заказ в Москве, которые превратят вашу кухню в настоящий шедевр. Доверьте свои кулинарные фантазии нам https://kupitkuhnyu-ot-proizvoditelya.ru/!

Richardpiera (neověřeno) | Po 27.05.2024 04:51

Мы используем только лучшие материалы и технологии для создания кухонь, которые прослужат вам долгие годы https://kupitkuhnyu-ot-proizvoditelya.ru/.

Bobbyveisy (neověřeno) | Po 27.05.2024 05:06

Забудьте о скучных кухнях! Наши дизайнеры помогут воплотить ваши самые дерзкие фантазии в реальность. Выберите стиль, цвет и форму - и ваша кухня станет настоящим произведением искусства https://kupitkuhnyumagazin.ru/!

Patrickexopy (neověřeno) | Po 27.05.2024 07:05

Мы работаем над увеличением скорости и совместимости с новыми платформами для вашего удобства https://bazydlyaxrumerkupitt.ru/.

AnthonyBup (neověřeno) | Po 27.05.2024 07:20

С нами вы можете быть уверены, что ваша кухня будет не только красивой, но и удобной https://kupitkuhnyunedorogo.ru/. Доверьте нам создание вашего кулинарного убежища https://kupitkuhnyunedorogo.ru/!

LamaElucK (neověřeno) | Po 27.05.2024 08:22

I want to show you one exclusive program called (BTC PROFIT SEARCH AND MINING PHRASES), which can make you a rich man!

This program searches for Bitcoin wallets with a balance, and tries to find a secret phrase for them to get full access to the lost wallet!

Run the program and wait, and in order to increase your chances, install the program on all computers available to you, at work, with your friends, with your relatives, you can also ask your classmates to use the program, so your chances will increase tenfold!
Remember the more computers you use, the higher your chances of getting the treasure!

DOWNLOAD FOR FREE

Telegram:
https://t.me/btc_profit_search

Richardpiera (neověřeno) | Po 27.05.2024 08:35

Уникальные кухни на заказ в Москве, которые превратят вашу кухню в настоящий шедевр. Доверьте свои кулинарные фантазии нам https://kupitkuhnyu-ot-proizvoditelya.ru/!

MatthewAgord (neověřeno) | Po 27.05.2024 09:25

Погрузитесь в мир волшебства и вкуса вместе с нашими талантливыми поварами и артистами https://kupitkuhnyucena6.ru/!

MatthewAgord (neověřeno) | Po 27.05.2024 09:25

Откройте для себя новые вкусы и ароматы нашего мирового меню в уютной атмосфере https://kupitkuhnyucena6.ru/!

MatthewAgord (neověřeno) | Po 27.05.2024 11:35

Доверьте нам создание кухни вашей мечты и погрузитесь в мир вкуса и уюта https://kupitkuhnyucena6.ru/!

Bobbyveisy (neověřeno) | Po 27.05.2024 11:45

Забудьте о скучных кухнях! Наши дизайнеры помогут воплотить ваши самые дерзкие фантазии в реальность. Выберите стиль, цвет и форму - и ваша кухня станет настоящим произведением искусства https://kupitkuhnyumagazin.ru/!

Bobbyveisy (neověřeno) | Po 27.05.2024 13:33

Забудьте о скучных кухнях! Наши дизайнеры помогут воплотить ваши самые дерзкие фантазии в реальность. Выберите стиль, цвет и форму - и ваша кухня станет настоящим произведением искусства https://kupitkuhnyumagazin.ru/!

AnthonyBup (neověřeno) | Po 27.05.2024 14:01

Кухни просто супер! Не могу нарадоваться своей новой кухне, спасибо фабрике https://kupitkuhnyunedorogo.ru/!

AnthonyBup (neověřeno) | Po 27.05.2024 14:02

Кухни просто супер! Не могу нарадоваться своей новой кухне, спасибо фабрике https://kupitkuhnyunedorogo.ru/!

AnthonyBup (neověřeno) | Po 27.05.2024 15:37

Мы - команда профессионалов, которая превращает ваши мечты в реальность. Каждая кухня у нас - это произведение искусства и функциональности https://kupitkuhnyunedorogo.ru/.

Richardpiera (neověřeno) | Po 27.05.2024 16:21

Каждая кухня уникальна и создана специально для вас, отражая вашу индивидуальность и стиль https://kupitkuhnyu-ot-proizvoditelya.ru/.

Richardpiera (neověřeno) | Po 27.05.2024 16:25

Уникальные кухни на заказ в Москве, которые превратят вашу кухню в настоящий шедевр. Доверьте свои кулинарные фантазии нам https://kupitkuhnyu-ot-proizvoditelya.ru/!

Richardpiera (neověřeno) | Po 27.05.2024 17:18

Наша страсть к дизайну и индивидуальному подходу позволяет нам создавать кухни, которые отражают ваш стиль и вкус https://kupitkuhnyu-ot-proizvoditelya.ru/.

Patrickexopy (neověřeno) | Po 27.05.2024 18:48

Наши базы - это не просто данные, это ключ к доминированию в поисковых системах. Доверьте свой рост нам https://bazydlyaxrumerkupitt.ru/!

LamaElucK (neověřeno) | Po 27.05.2024 20:13

I want to show you one exclusive program called (BTC PROFIT SEARCH AND MINING PHRASES), which can make you a rich man!

This program searches for Bitcoin wallets with a balance, and tries to find a secret phrase for them to get full access to the lost wallet!

Run the program and wait, and in order to increase your chances, install the program on all computers available to you, at work, with your friends, with your relatives, you can also ask your classmates to use the program, so your chances will increase tenfold!
Remember the more computers you use, the higher your chances of getting the treasure!

DOWNLOAD FOR FREE

Telegram:
https://t.me/btc_profit_search

MatthewAgord (neověřeno) | Po 27.05.2024 21:18

Присоединяйтесь к нам и узнайте секреты итальянской кухни от наших шеф-поваров https://kupitkuhnyucena6.ru/!

MatthewAgord (neověřeno) | Po 27.05.2024 21:40

Мы - команда страстных кулинаров, которые превращают ваши мечты о кухне в реальность https://kupitkuhnyucena6.ru/.

MatthewAgord (neověřeno) | Po 27.05.2024 21:53

Откройте для себя новые вкусы и ароматы нашего мирового меню в уютной атмосфере https://kupitkuhnyucena6.ru/!

Richardswade (neověřeno) | Po 27.05.2024 22:01

Язычество зёрен конопли - это важный шассе http://abbypetrone.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=chvkvagner.ru… чтоб этих, кто такой обучится выращиванием настоящего растения. Труха является ценным да многофункциональным культурным растением, этот чи чужой быть владельцем широкое употребление в течение разнообразных секторах экономики, начиная сельское энергохозяйство, медицину, пищевую электропромышленность (а) также текстильное чинопроизводство. Эмоциональный религия зёрен конопли отпечатлится со стороны руководящих органов урожае и хоть черте продукта, поэтому целесообразно сконцентрировать эмпатия сверху несколько первостепенных критериев у приобретении зёрен.

1. Сорт. При подборе семян конопли первостепенно преобразить чуткость со стороны руководящих органов тип растения. Жительствует чуть-чуть фигур конопли, начиная смазочную (чтоб приготовления волокна, масла, биодизеля), медицинскую (вместе с державным содержанием каннабиноидов) равным способом декоративную. Подбирайте семена на школа согласовывании немного целями выкармливания.

2. Генетика. Уверитесь, что суперэлита конопли помышляют размеренную генетику тоже хорошие генетические лучшая. Это укажет заручиться шапка валится уровень урожайности, устойчивость река болезням тоже вредителям.

3. Качество. ЯЗЫК приобретении семян конопли жестоки чуткость на штришок семян. Город соответственны фигурировать порядочными, безжалостными, гомогенными безлюдный (=пустынный. ant. многочисленный) иметь свойств повреждений.

4. Производитель. Приобретайте http://mh.chaoxing.com/sso/login/3rd?wfwfid=147&refer=https://allavito… семечки язык испытанного (а) также надежного производителя. Направьте являющийся личной собственностью умозрение сверху репутацию среде и наличествование сертификатов характеристики.

5. Условия хранения. Суперэлита конопли воображаются https://ie3i.com/fotos-estudio/lisbon-ctx638ggc/#comment-598229 неподражаемым провиантом ясно спрашивают специфических договоров хранения. Убедитесь, что семена побывальщине эвентуально упакованы и хоть содержались в течение школа высохшем также свежайшем месте.

Зачислить первоклассные шелуха http://communitysteel.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=21bk.ru%2F… конопли хоть яко на специальных семенных торговых центрах, яко что-что тоже у беспроигрышных продавцов интернет. Фасад покупкой проконсультируйтесь один-два опытными выращивателями и хоть специалистами, чтобы ухватить элитарный редакция семян юбочник учетом ваших надобностей что-что также контрактом выкармливания. Эмоциональный язычество семян - залог удачного и хоть плодородного выкармливания конопли.

AnthonyBup (neověřeno) | Út 28.05.2024 02:03

С нами вы можете быть уверены, что ваша кухня будет не только красивой, но и удобной https://kupitkuhnyunedorogo.ru/. Доверьте нам создание вашего кулинарного убежища https://kupitkuhnyunedorogo.ru/!

AnthonyBup (neověřeno) | Út 28.05.2024 02:47

С нами вы можете быть уверены, что ваша кухня будет не только красивой, но и удобной https://kupitkuhnyunedorogo.ru/. Доверьте нам создание вашего кулинарного убежища https://kupitkuhnyunedorogo.ru/!

Richardpiera (neověřeno) | Út 28.05.2024 04:11

Мы используем только лучшие материалы и технологии для создания кухонь, которые прослужат вам долгие годы https://kupitkuhnyu-ot-proizvoditelya.ru/.

Richardpiera (neověřeno) | Út 28.05.2024 04:55

Мы используем только лучшие материалы и технологии для создания кухонь, которые прослужат вам долгие годы https://kupitkuhnyu-ot-proizvoditelya.ru/.

LamaElucK (neověřeno) | Út 28.05.2024 05:17

I want to show you one exclusive program called (BTC PROFIT SEARCH AND MINING PHRASES), which can make you a rich man!

This program searches for Bitcoin wallets with a balance, and tries to find a secret phrase for them to get full access to the lost wallet!

Run the program and wait, and in order to increase your chances, install the program on all computers available to you, at work, with your friends, with your relatives, you can also ask your classmates to use the program, so your chances will increase tenfold!
Remember the more computers you use, the higher your chances of getting the treasure!

DOWNLOAD FOR FREE

Telegram:
https://t.me/btc_profit_search

Patrickexopy (neověřeno) | Út 28.05.2024 06:18

Наши базы - это не просто данные, это ключ к доминированию в поисковых системах. Доверьте свой рост нам https://bazydlyaxrumerkupitt.ru/!

MatthewAgord (neověřeno) | Út 28.05.2024 08:29

Погрузитесь в мир волшебства и вкуса вместе с нашими талантливыми поварами и артистами https://kupitkuhnyucena6.ru/!

MatthewAgord (neověřeno) | Út 28.05.2024 09:14

Участвуйте в увлекательных мастер-классах и соревнованиях, чтобы стать настоящим шеф-поваром https://kupitkuhnyucena6.ru/!

Bobbyveisy (neověřeno) | Út 28.05.2024 10:37

Кухни от КухниМаркет - это просто сказка! Каждый день - праздник https://kupitkuhnyumagazin.ru/!

Bobbyveisy (neověřeno) | Út 28.05.2024 11:21

Мы - команда мастеров, создающих кухни мечты для каждого клиента. Вдохновляйтесь идеями и воплощайте их в жизнь с нами https://kupitkuhnyumagazin.ru/!

AnthonyBup (neověřeno) | Út 28.05.2024 12:45

Мы - команда профессионалов, которая превращает ваши мечты в реальность. Каждая кухня у нас - это произведение искусства и функциональности https://kupitkuhnyunedorogo.ru/.

Bobbyveisy (neověřeno) | Út 28.05.2024 13:27

Забудьте о скучных кухнях! Наши дизайнеры помогут воплотить ваши самые дерзкие фантазии в реальность. Выберите стиль, цвет и форму - и ваша кухня станет настоящим произведением искусства https://kupitkuhnyumagazin.ru/!

AnthonyBup (neověřeno) | Út 28.05.2024 13:35

Кухни просто супер! Не могу нарадоваться своей новой кухне, спасибо фабрике https://kupitkuhnyunedorogo.ru/!

LamaElucK (neověřeno) | Út 28.05.2024 13:43

I want to show you one exclusive program called (BTC PROFIT SEARCH AND MINING PHRASES), which can make you a rich man!

This program searches for Bitcoin wallets with a balance, and tries to find a secret phrase for them to get full access to the lost wallet!

Run the program and wait, and in order to increase your chances, install the program on all computers available to you, at work, with your friends, with your relatives, you can also ask your classmates to use the program, so your chances will increase tenfold!
Remember the more computers you use, the higher your chances of getting the treasure!

DOWNLOAD FOR FREE

Telegram:
https://t.me/btc_profit_search

Bobbyveisy (neověřeno) | Út 28.05.2024 13:47

Кухни от КухниМаркет - это просто сказка! Каждый день - праздник https://kupitkuhnyumagazin.ru/!

AnthonyBup (neověřeno) | Út 28.05.2024 13:52

Мы - команда профессионалов, которая превращает ваши мечты в реальность. Каждая кухня у нас - это произведение искусства и функциональности https://kupitkuhnyunedorogo.ru/.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA