Přejít k hlavnímu obsahu

Dítě a čas na sex. Jde to dohromady?

Pár

S dítětem se život zkrátka změní. Ten, kdo tvrdí, že ne, lže a dost si toho namlouvá. Liší se rytmus dne, návyky, životní tempo i preference a vztah mezi partnery. 
 

Velká změna 

Chuť na intimní chvilky s partnerem se po porodu vrací u každé ženy jinak. Někdy je to otázka několika mála dní, jindy se ladíte dlouhé měsíce. Když už ale ten moment nastane, není jistota, že všechno klapne na jedničku. Ve vedlejším pokoji je totiž jeden malý a rušivý element, který může plány během vteřinky překazit a strhnout veškerou pozornost na sebe. Ano, čas na večery ve dvou je s dítětem opravdu vzácný. Je třeba dobře organizovat a předvídat. Kde je pak ale spontánnost a nahodilost, která je u sexu žádoucí? 

S dítětem se musíte mnohému přizpůsobit, dočasně se některých prožitků vzdát a jiné naopak zařadit. Začlenit pravidelný sex do dnů je ale občas pořádný oříšek. Čas je rozplánovaný do minuty a není týden, kdy by se nestalo něco nahodilého jako nemoc, úraz nebo prostě jen období, kterým vám dítě dá jasně najevo, že jste se vydali špatným směrem a ono nepřestane, dokud nebude po jeho vůli nebo uzná chybu. A to se - přiznejme si to - příliš často nestává. Snadno se tak dostanete do situace, kdy se překulí dva nebo tři měsíce a čas jste na sebe s partnerem neměli ani jednou. Večer padáte únavou, připadáte si nepřitažlivá, místo pikantní konverzace probíráte plenky v akci a nové příkrmy. Je to proces, který nastane po každém porodu

Tipy a triky 

Nastartování nálady na sex je občas běh na dlouhou trať. A když už se tak stane, většinou narážíte právě na nedostatek času. Oprostěte se od myšlenky, že děláte něco dítěti za zády a měli byste se mu věnovat. Psychická pohoda a fyzická přitažlivost, které se sexem úzce souvisí, jsou neméně důležité jako starost o nejmenšího člena rodiny. Nezapomínejte tedy na své vlastní (a partnerovy) potřeby a využijte každou volnou chvilku. Opomíjený sex je totiž jedním z nejčastějších důvodů nespokojenosti ve vztahu. 

Základním kamenem všech zmíněných tipů je síla očekávání. Stejně jako se můžete těšit na dovolenou v exotice nebo sezónní výprodeje, euforické pocity můžete vyvolat i plánováním sexu. 

Ranní cvičení

Po večerech bývá člověk unavený a na chvilky strávené s partnerem není nálada. To můžete vyřešit vcelku chytře a společný čas přesunout na brzké ráno. Stačí si nastavit budík o třicet minut před běžnou hodinu. Ráno je organismus odpočinutý a mnohem citlivější na všechny vjemy a podněty. Prožitek během sexu tak může být mnohem intenzivnější než večer. Na druhou stranu budete ještě rozespalí a milování bude kontaktnější a pomalejší. A romantika se zdvojnásobí. Riziko, že vás takhle brzy ráno někdo vyruší, je navíc minimální. 

Hlídání 

Ne každý má možnost využít služeb babiček, ale pokud ano, není třeba využívat volný čas na úklid, praktické záležitosti, běhání po úřadech, nákupy a práci. Vyčleňte si pár minut a opět se s partnerem sbližte. Láska a udržení kontaktu a náboje je mezi mužem a ženou nesmírně důležité. Stejně můžete využít i čas, kdy je dítě v jesličkách nebo ve školce, na kroužku nebo u chůvy. Všechno má samozřejmě svoje meze a vždy musíte mít pojem o čase a nezapomínat na povinnosti, ale není na škodu, když díl vymezeného času věnujete sobě a protějšku. 

Sexuální kalendář 

Pro spoustu párů to není příliš lákavé, ale pravda je taková, že jde o chytrý systém, jak intimní chvilku i v časovém presu začlenit do programu. Nemusíte se na to dívat jen jako “pondělní sex a povinnost”, ale připravovat se lze už od rána formou SMS nebo letmých náznaků. Když víte, že ten den je na to vyčleněn dostatek času a nic jiného nemáte na práci, je vše snazší. Časem si na režim zvyknete a očekávání vybraných dní může naopak libido podporovat. 


 

autor: www.mojetehotenstvi.cz | Marcela Svobodová

Diskuze k článku

Marketka90 (neověřeno) | Čt 01.09.2022 09:45

No já si myslím že plánovat sex když na něj nemáte moc času není dobré, a určitě to není jak plánovat dovolenou, u sexu záleží i na rozpoložení a psychice. A když by se náhodou něco nepovedlo tak z očekávání přichází zklamání. To už vědí i na takových salónech, a měla bych strach že by muž mohl něco takového navštívit jelikož jeden ze salonů se nachází asi 300m od našeho bytu v Praze a dost často chodíme kolem.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA