9. týden těhotenství | Těhotenství.cz

9. týden těhotenství

9. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Ručička osobní váhy se v devátém týdnu těhotenstvíinfo-icon pomalu začíná sunout nahoru. Náhlý větší nárůst jde na vrub zadržované vody. Zvětšená dělohy nedovolí močovému měchýři pojmout tolik tekutinyinfo-icon jako dříve, chodíte proto častěji močit.

Prsy se napínají a zvětšují, někdy z nich vytéká tekutina. Není to mlékoinfo-icon, jak se mnozí domnívají, ale sekret, kterým se mléčná žláza ´chyst ke kojeníinfo-icon. V podkoží na prsou, břiše, bocích a hýždích se mohou vytvářet červenavé proužky - pajizévky. Vznikají praskáním podkožního vaziva. Preventivně lze použít mastný krém nebo speciálně vyráběné přípravky.


Pocity celkové nevolnostiinfo-icon nebo zvraceníinfo-icon přetrvávají.


Ultrazvukem lze v děloze vidět aktivně se pohybující plodinfo-icon s tlukoucím srdcem, dlouhý asi 5 cm.
 

V průběhu těhotenství má ženainfo-icon zvýšenou potřebu vápníku o 50%. Plod odebírá svou potřebu a nároky na vápníkinfo-icon z mateřské krve.

Začátek těhotenstvíinfo-icon nemusí nezbytně znamenat, že se váš organismus a životní stylinfo-icon musí přepnout do klidového režimu. Jaké jsou zásady bezpečného sportování v těhotenství?

Každá nastávající maminka chce jistě prožít své těhotenství v poklidu a bez nervů. Ne vždy se to ale daří. Tip na uklidňující nápoj v těhotenství.

Sny mají tendenci být živější a intenzivnější, když jste těhotná. Možná si je budete chtít zaznamenat ve svém těhotenském deníku.

Snažte se jíst pravidelně a nevynechávejte jídla. Pokud máte stále pocit na zvracení, jezte menší porce a častěji. Dietainfo-icon není v těhotenství vhodná! Jaké jsou fyziologické změny v těhotenství a po porodu?

9 týden těhotenství diskuze

Velikost plodu v 9. týdnu těhotenství je srovnatelná s olivou.

Velikost plodu v 9.týdnu těhotenství

9. týden těhotenství - jaký je to měsíc?


 

Předchozí týdenDalší týden