Heřmánkový čaj v těhotenství | Těhotenství.cz

Na plísně s pampeliškou

Přejídání, nezdravý životní styl, málo pohybu…ideální spouštěč nemoci, která nebolí, necítíme ji. Jednoho dne na nás koukne, zasvědí a máme zaděláno na problémy. Ano, máme na mysli plísně. Jeden z největších fenoménů naší doby. Jsou všudypřítomné a boj s nimi nemá vždy jasného vítěze. A zejména v předvánočním období, kdy naše zažívací trakty očekávají přísun nadměrného množství sladkého cukroví a jiných dobrot. Vytváříme si tím optimální podmínky pro vznik plísní.

Heřmánkový čaj v těhotenství

Heřmánkový čaj v těhotenství - Těhotenství.cz

Každá nastávající maminka chce jistě prožít své těhotenstvíinfo-icon v poklidu a bez nervů. Ne vždy se to ale daří. Příčin může být nespočet: shon a nervy v práci, starosti o nemocné dětiinfo-icon, shánění výbavičky pro miminkoinfo-icon atd. Pokud hledáte po náročném dni uklidnění a odpočinek, zkuste si připravit heřmánkový čajinfo-icon. Uvádí se, že heřmánekinfo-icon je nejlepší zklidňující rostlina na světě. Navíc podporuje psychické uvolnění, zmírňuje stresinfo-icon a posiluje imunitní systém. Heřmánek se dále používá k léčbě zánětů, při hojení ran, pomáhá od bolestiinfo-icon, je účinný i při žaludečních nebo střevních obtížích.

Heřmánek obsahuje vitamin A, železoinfo-icon, zinekinfo-icon, hořčíkinfo-icon, manganinfo-icon a měďinfo-icon. Čaj z heřmánku je tedy pro nastávající maminky vhodný. Podíl železa je v jednom hrnku heřmánkového čaje 1% denní potřeby. Spolu s dalšími prvky ale takový čaj napomáhá správné funkci lidského organismu. Pokud jste cvičící maminka, může být čaj z heřmánku skvělou volbou na doplnění tekutin v těle.  

Nemůžete usnout? Zkuste heřmánek

Heřmánek v těhotenstvíinfo-icon má mírně sedativní účinek, ale mnohem důležitější je, že celkově uklidňuje tělo a usnadňuje usínání. Jak se vaše bříško zvětší, může vám dělat problém najít vhodnou polohu ke spánku. Ať jsou ale příčiny nespavosti jakékoli, šálek heřmánkového čaje před spaním vás může zklidnit a vaše usínání tak bude příjemnější.

Heřmánkový čaj se dá velice jednoduše obstarat v nálevovém sáčku, najdete jej snad v každé prodejně potravin. Mnohem lepší ale je si připravit čerstvý heřmánkový čaj. Květy heřmánku se sbírají v průběhu května až září. Doporučenou dávku zalijte vařící vodou a nechte přibližně pět až deset minut louhovat. Čaj by se neměl ale louhovat příliš dlouho, aby neměl hořkou chuť. Až nebude čaj příliš horký, můžete jej dochutit medem.

Těhotenství.cz, Foto: Pixmac