6. týden těhotenství | Těhotenství.cz

6. týden těhotenství

6. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Dítěinfo-icon v 6.týdnu těhotenstvíinfo-icon citlivě reaguje na dotek kolem úst. 5. až 6. týden má již plodinfo-icon jednodu­chý mozek, páteř a centrální nervový systém. Na hlavičce má 4 jamky, z nich vzniknou očiinfo-icon a uši. Vyvíjí se základ zažívacího systému, úst a čelisti. Vyvíjí se také žaludek a hrudník. Srdce vypadá jako velká výchlipka na přední straně hrudníku. Vytváří se systém krevních cév. Vznikají i čtyři malé pupeny, které jsou základy končetin. Srdíčko bije od 6. týdne, v tělíčku cirkuluje krev. Pomalu vznikají svaly, nervy, kostní dřeň, základy střevních kliček a všech vnitřních orgánů. Vzniká také základ pohlavních orgánů.

Musíte čelit ranním nevolnostem každý den? Je důležité mít vždy nějaké jídloinfo-icon v žaludku, protože se sníží možnost nevolností, případně mohou být nevolnostiinfo-icon mírnější. Ráno stačí např. sušenky.

Měsíce před porodem jsou plné příprav a těšení se na příchod miminka. Vaše dítě vám přinese jistě mnoho štěstí, ale je dobré nezapomenout také na zvýšené výdaje, které s narozením souvisí. Přečtěte si praktické rady jak při mateřské ušetřit

Jste náladová? Vítejte v klubu. Mnoho žen v prvním trimestru má rozporuplné pocity týkající se těhotenství.

Kyselina listováinfo-icon je pro zdravíinfo-icon důležitá a zcela výsadní postavení má pak v období, kdy se snažíte otěhotnět a donosit zdravé miminkoinfo-icon. V těhotenství může nedostatek kyseliny listové, respektive její přeměněné formy tzv. folátů, znamenat komplikace v podobě zvýšeného rizikainfo-icon vrozených vývojových vad miminka, předčasného porodu či potratu.

Při první návštěvě v gynekologické ordinaci budete podrobena důkladnému gynekologickému, ale i ultrazvukovému vyšetření. Při tomto vyšetřeníinfo-icon získáte nejspolehlivější důkaz o vašem těhotenství. Již v 5. týdnu gravidity lze totiž velice dobře prokázat přítomnost gestačního váčku v děloze a v 7. týdnu gravidity dokonce i srdeční akci plodu. To vše za předpo­kladu optimálních podmínek (pracoviště, kde lze vyšetřit ultrazvukem).

Velikost plodu v 6. týdnu těhotenství je srovnatelná s hráškem.

Velikost plodu v 6.týdnu těhotenství

6. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

 

Předchozí týdenDalší týden