Přejít k hlavnímu obsahu

Praktické rady jak při mateřské ušetřit

Praktické rady jak při mateřské ušetřit - Těhotenství.cz

Měsíce před porodem jsou plné příprav a těšení se na příchod miminka. Vaše dítě vám přinese jistě mnoho štěstí, ale je dobré nezapomenout také na zvýšené výdaje, které s narozením souvisí. Radostné okamžiky vám může náhlý nedostatek financí pokazit. Zde je několik tipů jak se dá ušetřit:

Sdílejte mateřské oblečení

Pokud máte kamarádky, které jsou také těhotné nebo se staly maminkami v nedávné době, je to skvělá příležitost, jak se můžete o oblečení podělit, pokud máte stejnou velikost. Není třeba kupovat těhotenské oblečení na pár měsíců ve větším množství.

Dárkové kupóny

Některé společnosti nabízejí dárkové/slevové kupony, pokud jste těhotná. Podmínkou většinou bývá, abyste se zaregistrovala na internetových stránkách a nechala si posílat newsletter – email s informacemi.

Vyhněte se "potřebě" koupit všechno.

Jako nastávající rodič chcete, aby vaše dítě mělo všechno - to je pochopitelné přání. Věcí pro miminko je neskutečné množství, ale zdaleka nebudete potřebovat vše. Důkladně si promyslete především ty pomůcky, u kterých si nejste zcela jistá, že je budete požívat. Případně danou věc nekupujte novou, ale kupte si ji použitou, k tomu vám pomůže třeba dětský bazar. Příkladem jak ušetřit může být nákup dětské židličky. Dětských židliček je na trhu velké množství a cenový rozsah je také značný – od židliček s cenou okolo tisícikoruny až po několikatisícové židle s různými „vychytávkami“.

Mějte v ledničce zásoby s jídlem

Po náročném dni, kdy jste se starala o své nové miminko, budete jistě chtít připravit doma nějakou večeři. Co ale dělat, když v ledničce skoro nic není? To vás může vést k pokušení, objednávat si dovoz hotového jídla přes internet nebo mobilní telefon. Tomu se můžete vyhnout tím, že si předpřipravíte jídla v průběhu několika posledních týdnů těhotenství a zamrazíte je do zásoby. Jakmile jste doma z porodnice, stačí jídlo vytáhnout, ohřát a je to.

Nakupujte oblečení v secondhandech a bazarech

Mnozí rodiče si neuvědomují, že novorozenci vyrostou z oblečení velmi rychle. Můžete snadno ušetřit peníze tím, že budete nakupovat mírně použité oblečení v bazarech a secondhandech. Oblečení také můžete následně uschovat pro další dítě nebo je také prodat.

Získejte zdarma vzorky

Informujte se u svého gynekologa a následně v porodnici, zda nedostanete dárkový balíček se vzorky zdarma. Většinou takové balíčky obsahují dárky od sponzorů - krémy pro miminko, plenky a další praktické zboží. Není toho moc, ale jistě se hodí.

Nechte se obdarovat

Jakmile vypustíte radostnou zprávu o svém těhotenství do světa - rodina, přátelé a kolegové vás budou jistě chtít potěšit nějakým dárkem pro miminko. Dejte jim vědět, co potřebujete!

Zamrazujte pečivo

Jestliže pravidelně vyhazujete nespotřebované pečivo, je něco špatně. Buď jej nenakupujte v takovém množství nebo si z nákupu oddělte vždy nějakou část a tu si zamrazte na později.

Používejte separační pleny

Až bude miminko na světě, budete mu dávat plenky. Separační pleny se vkládají mezi miminko a plenku a slouží k zachycení největších nečistot. Usnadní vám také práci s praním.

Zapisujte si denní výdaje

Pořiďte si notýsek a do něj si zapisujte každý výdaj, který během dne uděláte. Po několik dnech si výdaje projděte a zvažte, zda se bez některých nákupů neobejdete.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.