Přejít k hlavnímu obsahu

Ranní nevolnost v těhotenství? Několik tipů jak na ni…

nevolnost v těhotenství

Nevolnost často spojená se zvracením se vyskytuje u více než poloviny tě­hotných mezi 2. až 12. týdnem gravidity. Je pravděpodobně vyvolána rychlým nárůstem HCG a většinou odezní po skončení I. trimestru.

Jak se bránit ranní nevolnosti v průběhu těhotenství?

Zde je několik tipů jak minimalizovat nevolnost v průběhu těhotenství:

1. Odpočívejte: zkuste si zajistit, že budete mít co nejlepší podmínky k nerušenému a dostatečnému spánku. Zdřímnutí během dne vám také určitě neuškodí

2. Vstávejte pomalu: když se ráno vzbudíte, dejte si čas, než vstanete.

3. Vyhněte se některý druhům potravin: vyvarujte se tučných nebo kořeněných jídel. Zde najdete zdravý jídelníček pro ženy na 7 dní: týdenní jídelníček pro ženy v těhotenství

4. Přísun potravin v malém množství: je důležité mít vždy nějaké jídlo v žaludku, protože se sníží možnost nevolností, případně mohou být nevolnosti mírnější. Ráno stačí např. sušenky, než vstanete z postele. Pokud budete konzumovat pravidelně malé porce jídla, nemusíte se obávat velkého váhového přírůstku.

5. Příjem tekutin: Dostatečný příjem tekutin je pro důležitý pro zdraví nejen v těhotenství. Pijte proto co nejvíce. Některé těhotné říkají, že jim pomáhal doušek Spritu nebo CocaColy, (vybírejte samozřejmě tu bez kofeinu).

6. Zázvor: studie ukázaly, že zázvor může pomoci zmírnit symptomy nevolností. Studené zázvorové pivo, nebo přidáním nastrouhaného zázvoru do vody nebo čaje může pomoci utišit váš žaludek.

7. Noste volné a pohodlné oblečení: omezující nebo těsné oblečení může zhoršit příznaky ranní nevolnosti. Mrkněte se také na těhotenská trička Babywatch.

8. Zvažte použití dětských vitamínů namísto prenatálních vitamínů: dětské vitamíny jsou obvykle snadněji stravitelné.

9. Provoňte si byt: těhotné matky se stávají citlivější na pachy. Ranní nevolnost tak může být spojená s některým nepříjemným pachem.

10. Léky: užívání některých léků před spaním může pomoci snížit hladinu žaludeční kyseliny, a následné ranní zvracení. Poraďte se proto se svým lékařem.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.