33. týden těhotenství | Těhotenství.cz

33. týden těhotenství

33. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Přibývá problémů se zvyšující se váhou, otokyinfo-icon, dýcháním, spánkem. Mnoho nastávajících matek špatně snáší teplo, pociťuje intenzivní pálení žáhyinfo-icon, bolestiinfo-icon zad v kříži, ´těžké nohy´. Dělohainfo-icon se zvětšila tak, že dosahuje k žebrům a plodinfo-icon, který je obrácen hlavičkou dolů někdy až bolestivě v této oblasti kope. Dosahuje váhy asi 2300 g, rychlost tepu jeho srdce se ustaluje na 120 – 160 úderech v minutě.
Nedoporučuje se zbytečně cestovat. Otřesy a vibrace mohou děložní sval dráždit a provokovat předčasný porodinfo-icon. Pokud nemáte nepříjemné pocity nebo vám nehrozí předčasný porod nemusíte se bát ani pohlavního styku. Svoji aktivitu zaměřte postupně na přípravu domova, dokupte potřebné věci.

Velikost plodu v 33. týdnu těhotenstvíinfo-icon je srovnatelná s plodem durianu.


Velikost plodu ve 33.týdnu těhotenství

Vaše dítěinfo-icon může již mít sny. Váš spánekinfo-icon ve 3.trimestru může být komplikovaný, podívejte se jak si v tomto období ke spánku lehnout.

Vstup do rodičovstvíinfo-icon je krásný, ale náročný: Ženainfo-icon se v těhotenství i po porodu potýká se změnami nálad a vyrovnává se s neustálými proměnami svého těla. Proč navštěvovat předporodní kurz?

Masáže před porodem, které pomáhají ulevit bolestem

Rady nastávajícím tatínkům jak pomoci partnerce u porodu

Předčasný porod ve 33tt - pokud jste měla strachinfo-icon z předčasného porodu, ráda se dozvíte, že 99 procent dětí narozených v této době může přežít mimo dělohu - a většina z nich nemá žádné dlouhodobé problémy spojené s nezralostí.

33. týden těhotenství - jaký je to měsíc?


 

Předchozí týdenDalší týden