Přejít k hlavnímu obsahu

Trápí vás těhotenské nevolnosti? Zkuste zázvor...

Přírodní produkty jsou u nastávajících maminek nejobvyklejším způsobem odstranění těhotenských nevolností. Zázvor mezi tyto produkty určitě patří - používá se čerstvý, sušený, nakládaný, kandovaný.

Nejnovější výzkumy dokazují, že již po čtyřech dnech užívání zázvoru by měly pominout nevolnosti a zvracení. Ale nejen proti nevolnostem je zázvor vhodný – má totiž také protizánětlivé účinky a má kladný vliv i na nervový systém. Je vhodné zaměřit se na přírodní podobu a omezit různé potravinové doplňky.

Začněte den se zázvorem

Zázvor si můžete dopřát hned po ránu v kombinaci s jogurtem a ovocem. Ovoce jako např. banán, jahody, borůvky apod. vložte do mixéru, přidejte zázvor a jogurt a vše najemno rozmixujte. Kdo potřebuje větší dávku ranních potravin, může přidat i müsli! Zaručeně takovou snídaní dodržíte zásady zdravé životosprávy v těhotenství!

Způsobů jak si zázvor připravit je spousta

Nezapomeňte, že zázvor má ostrou a pálivou chuť – proto je dobré jej vždy v přiměřeném množství smíchat s dalšími potravinami. V zimním období jsou ideální čaje z čerstvě nastrouhaného zázvoru, můžete si zkusit koupit kandovaný zázvor nebo si jej třeba najemno nastrouhat do mrkvového salátu. V létě vás pak jistě osvěží studené zázvorové pivo nebo čerstvá zázvorová limonáda.

Těhotenství.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.