Přejít k hlavnímu obsahu

Nejdelší zaznamenané těhotenství trvalo 375 dní, skoro o sto dní déle než běžně

Beulah Hunter

Zdroj obrázku: Mamamia

Případ je často citován jako rekord v délce těhotenství, kdy těhotenství trvalo neobvykle dlouhých 375 dní, na rozdíl od běžných přibližně 280 dní. Tento případ byl zaznamenán v roce 1945 a týkal se ženy jménem Beulah Hunter ze Spojených států amerických.

 

Beulah pojmenovala svou dceru, která vážila 3,14 kg, Penny Diana. A malá dívka vyrostla v naprosto normální a zdravé dítě. Beulahino těhotenství probíhalo normálně první tři měsíce, ale ve třetím trimestru lékaři zaznamenali jisté rozdíly, jako pomalejší vývoj dítěte. (Zdroj: Mamamia)

V případě Beulah Hunter bylo těhotenství skutečně neobvykle dlouhé, ale někteří odborníci spekulují, že mohlo dojít k chybě v určení data početí, nebo že se jednalo o velmi vzácnou lékařskou anomálii. Přesné lékařské vysvětlení tohoto případu není plně známé.

V současné lékařské praxi jsou lékaři schopni přesněji určit termín porodu pomocí ultrazvuku a dalších diagnostických metod, což pomáhá zajistit, že těhotenství a porod probíhají bezpečně jak pro matku, tak pro dítě.

 

autor: www.tehotenstvi.cz | Veronika Bělešová
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA