Optimální termín pro porod dvojčat | Těhotenství.cz

Optimální termín pro porod dvojčat

Optimální termín pro porod dvojčat - Těhotenství.cz

U nekomplikovaných těhotenství dvojčatinfo-icon, neexistuje jednoznačný důvod provádět porodinfo-icon před 36.týdnem těhotenstvíinfo-icon. Porod dvojčatinfo-icon by měl proběhnout ve 37. týdnu těhotenství, aby se minimalizovalo riziko mrtvě narozených dětí či novorozeneckých úmrtí. V případě, že jde o těhotenství dvojčat, kde je pouze jedna placentainfo-icon, by měl porod proběhnout ve 36 týdnu. Tato informace byla zveřejněna v odborném magazínu British Medical Journal na základě nejnovějšího výzkumu.

Stávající doporučení se různí, většinou se pohybují v načasování porodu mezi 34. a 37. týdnem těhotenství pro dvojčatainfo-icon, která sdílejí stejnou placentu (Monochorionicinfo-icon) a mezi 37. a 39. týdnem těhotenství pro dvojčata se dvěma placentami (Dichorionicinfo-icon).

V nejnovějším výzkumu přezkoumával mezinárodní tým 32 dřívějších studií o těhotenství dvojčat, které byly publikovány v posledních 10 letech. Dohromady bylo ve studiích zahrnuto 35171 dvojčat (29,685 dichorionic a 5,486 monochorionic). Studie porovnává riziko potratů a novorozenecké úmrtnosti.

Foto: Pixmac, Těhotenství.cz