Přejít k hlavnímu obsahu
seznam_session=false

Optimální termín pro porod dvojčat

U nekomplikovaných těhotenství dvojčat, neexistuje jednoznačný důvod provádět porod před 36.týdnem těhotenství. Porod dvojčat by měl proběhnout ve 37. týdnu těhotenství, aby se minimalizovalo riziko mrtvě narozených dětí či novorozeneckých úmrtí. V případě, že jde o těhotenství dvojčat, kde je pouze jedna placenta, by měl porod proběhnout ve 36 týdnu. Tato informace byla zveřejněna v odborném magazínu British Medical Journal na základě nejnovějšího výzkumu.

Stávající doporučení se různí, většinou se pohybují v načasování porodu mezi 34. a 37. týdnem těhotenství pro dvojčata, která sdílejí stejnou placentu (Monochorionic) a mezi 37. a 39. týdnem těhotenství pro dvojčata se dvěma placentami (Dichorionic).

V nejnovějším výzkumu přezkoumával mezinárodní tým 32 dřívějších studií o těhotenství dvojčat, které byly publikovány v posledních 10 letech. Dohromady bylo ve studiích zahrnuto 35171 dvojčat (29,685 dichorionic a 5,486 monochorionic). Studie porovnává riziko potratů a novorozenecké úmrtnosti.

Foto: Pixmac, Těhotenství.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.